• Nadanie imienia Szkole

• Nasza szkoła ma już imię!

11 września b.r. był dla całej naszej społeczności  szkolnej niezwykłym dniem – świętem z okazji  nadania placówce imienia niezwykłego człowieka.

Na uroczystej Mszy Świętej i okolicznościowej akademii gościliśmy wielu znakomitych gości, a wśród nich  dzieci Rotmistrza: córkę – panią Zofię  Pilecką - Optułowicz,  syna – pana Andrzeja Pileckiego oraz dwóch  prawnuków.

Bezpośrednio po Mszy Św. i przemarszu z kościoła do szkoły, uświetnionym obecnością pocztów sztandarowych z wielu szkół, odbyło się  spotkanie przy obelisku, na którym zamieszczono tablicę z wizerunkiem patrona. Po jej odsłonięciu przez dzieci Rotmistrza oraz dyrektora szkoły panią Beatę Bukowską i poświęceniu przez księdza dziekana  Stanisława Pietkiewicza zaproszeni goście złożyli wiązanki biało – czerwonych kwiatów.

Dalszy ciąg uroczystości odbywał się w sali gimnastycznej. Wzruszające przemówienia gości, wręczenie aktu nadania imienia przez przewodniczącego Rady Miejskiej p. Andrzeja Wojdę, piękny muzyczno-słowny spektakl przygotowany przez nauczycieli i uczniów, okraszony hymnem szkoły i ponadczasowym utworem „Biały krzyż” …. to wszystko sprawiło, że wielu uczestników uznało uroczystość za wyjątkowe wydarzenie.

Witold Pilecki  może być wzorem dla każdego z nas. Gdybyśmy tak, jak On, wcielali w życie rycerskie zawołanie: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, świat byłby lepszy i piękniejszy. Nie jest to łatwe, ale będziemy starali się wychowywać naszych uczniów w duchu zasad i wartości wyznawanych przez Rotmistrza.

Szkołą Podstawową nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku jesteśmy od 1 września 2017 roku,   jednak doniosła uroczystość z pewnością sprawiła, że  ten fakt utkwi głęboko w świadomości uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców Olsztynka i gości uczestniczących w święcie szkoły.

Jolanta Petrykowska