•  V Rodzinne śpiewanie piosenek patriotycznych

•                 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Witolda Pileckiego w Olsztynku odbyło się Rodzinne śpiewanie piosenek patriotycznych. Organizatorami tego spotkania byli Katarzyna i Maciej Hacia, Jolanta Witkowska, Grażyna Figielska i Hanna Kostrzewa wraz ze swoimi klasami I a, II a, III f i Va, a także Izabela Danilewicz- mama uczennicy kl. Va.

Jak co roku w przededniu święta odzyskania przez Polskę niepodległości spotykają się uczniowie, ich rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele, mieszkańcy Olsztynka i przedstawiciele władz lokalnych, aby wspominać ten ważny w naszej historii czas. W tym roku szczególnym wyróżnieniem była obecność pełnomocnika i doradcy Wojewody Warmińsko – Mazurskiego pana Marcina Domiana.

Rodzinne śpiewanie piosenek patriotycznych to okazja do wyśpiewania najpiękniejszych pieśni o miłości do Ojczyzny, wysłuchania wzruszających wierszy o tematyce patriotycznej oraz przypomnienia sobie historii polskich bohaterów.

W tym roku szczególną uwagę organizatorzy poświęcili sylwetce Tadeusza Kościuszki, w zawiązku z 200. rocznicą śmierci tego wybitnego dowódcy. Nie zapomniano także o patronie szkoły Rotmistrzu Pileckim, od którego wszystko się zaczęło. Najmłodszych bardzo zainteresował film „Polak Mały” opowiadający w ciekawy sposób o polskich symbolach narodowych oraz quiz wiedzy o Polsce.

Atmosfera spotkania była w tym roku wyjątkowa - rodzinna, ciepła, ale także podniosła i wypełniona duchem patriotyzmu.

Kiedy można obserwować tak niezwykłe spotkanie, twarze ludzi tak zaangażowanych w śpiew niełatwego repertuaru, przejawy życzliwości i gesty serdeczności staje się jasne, że udało się pokonać przeciwności losu i wiele niełatwych, niepopularnych działań miało sens i przynosi tak piękne owoce. Może to właśnie tak dziękują nam ci, których nie pozwoliliśmy zapomnieć.                                                                                                                  Izabela Danilewicz