1b na zajęciach sportowych ze starszymi kolegami.1b na zajęciach sportowych ze starszymi kolegami.
- 2
Wyjątkowe wyróżnienie dla naszej Szkoły.
Dnia 11.10.2019 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie podczas uroczystej gali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku zostali odznaczeni złotym medalem za długoletnią służbę oraz serce, które wkładają w swoją pracę. Jest to szczególne wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej. Gratulujemy wyróżnionym nauczycielom i życzymy, aby dzielili się swoją pasją i doświadczeniem ze swoimi uczniami. Nagrodzeni nauczyciele : Elżbieta Jatczak - Andrzejewska, Anita Trochim - Wiśniewska oraz Zbigniew Serowiński.
Międzynarodowy Dzień Dziewczynek- oddział przedszkolny.
11 października oddział przedszkolny w naszej szkole, włączając się w międzynarodowe Święto Dziewczynek, świętował Dzień Dziewczynek. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte, można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dziewczynkom przygotowane upominki w postaci królewskich koron oraz pamiątkowych dyplomów wraz z niespodzianką. Uroczystość zakończyła się warsztatami tworzenia z koralików naszyjników i bransoletek .
10
Klasa II b uczestniczy w Europejskim Tygodniu Kodowania
Ze szkolnej ławki wprost na Uniwersytet.
27 września w Olsztynie na UWM odbyły się 17 Olsztyńskie Dni Nauki. Klasa 6a wraz z wychowawcą Agnieszką Jaroszewską oraz Panią Małgorzatą Szostek uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Podczas warsztatów pt. „Drobnoustroje są wokół nas” poznali świat bakterii i grzybów oraz założyli hodowle bakterii i grzybów, z której Pani Agnieszka zrobiła preparaty mikroskopowe. Na Wydziale Nauki o Żywności dowiedzieli się o sensorycznym potencjale żywności „Jak zamienić fast food na fit food?”. Odwiedzili także imponującą kolekcję motyli i chrząszczy, a na koniec za pomocą najnowocześniejszych mobilnych urządzeń GNSS szukali skarbów. Co było skarbem? Niech zostanie to naszą słodką tajemnicą…
15
Spotkanie z muzyką
9 października klasy I-III rozpoczęły cykl spotkań z muzyką, które prowadzi Agencja Artystyczna Mat z Olsztyna.
5
I a i zabawa w kodowanie
- 2
Zajęcia w ramach Code Week rozpoczęte
Zajęcia w ramach Code Week rozpoczęte. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. B. Merchel miały pierwsze ćwiczenia z matą do kodowania. Ich zadaniem było zakodowanie przy pomocy strzałek, drogi do wybranego obrazka a następnie przy użyciu komend; do przodu, w prawo, w lewo przeprowadzenie kolegów wyznaczona trasą. Natomiast uczniowie klasy II a wykorzystali matę Mistrzów Kodowania w czasie zajęć matematycznych – rzucając dwiema kostkami dodawali lub odejmowali wyrzuconą liczbę oczek a następnie wynik odnajdywali na macie i ustawiali na nim kubeczek w kolorze swojej drużyny.
Lapbookowo w I a. Utrwalamy liczy 1,2,3 i 4.
- 14
Spotkanie z Rymcerzami
6 maja 2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły spotkali się z Rymcerzami. Są to dwaj raperzy - Bęsiu i Jonas, którzy poprzez swoją twórczość propagują ideę życia wolnego od używek, szczególnie narkotyków i dopalaczy.
Realizacja projektu "Nie zmarnuj swego życia" była możliwa dzięki środkom otrzymanym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Olsztynek na rok 2019 oraz Stowarzyszenia "Szkoła na sześć" :)
Dziękujemy!!!
Fair Play Program w Olsztynku
Miło jest nam poinformować, że nasza miejscowość znalazła się wśród dwudziestu lokalizacji z całej Polski, gdzie jest realizowany elitarny projekt sportowo-społeczny o zasięgu międzynarodowym Fair Play Program. Tym bardziej cieszy nas fakt, że są w naszej Drużynie Fair Play Olsztynek – wolontariusze sportowi: Anna Luśnia – Zastępca Burmistrza Olsztynka, Mariusz Gleba – Kierownik Stacji Paliw PKN Orlen w Olsztynku, Kornelia Danilewicz, Kinga Janduła, Karolina Draszek, Mikołaj Młodkowski, Arkadiusz Niewiadomski, Jakub Bogucki, Wiktor Wasyk, Dominik Jackowski – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, Oliwia Jahnke – uczennica Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Olsztynku, Zbigniew Serowiński – nauczyciel wychowania fizycznego. Football3 to modyfikacja piłki nożnej, której celem jest wykorzystanie popularności piłki nożnej do promocji współpracy, nauki rozwiązywania konfliktów i wartości wpisujących się w fair play. W footbaall3 ogranicza się rywalizację sportową na rzecz promocji m. in. inkluzywności i dialogu społecznego. Football3 to metoda ucząca komunikacji, współpracy, dawania informacji zwrotnej, szacunku do innych osób. Gra bez sędziego (uczestnicy są sędziami), każdy może grać (chłopiec, dziewczyna, sprawny i mniej sprawny), gra odbywa z użyciem bramek Bazooka na małych przestrzeniach np. ½ Orlika. Każdą grę prowadzi mediator (może to być lider, albo inny członek Fair Play Drużyny). Zaczyna się od STREFY DIALOGU, ustalania wspólnych zasad, następnie jest GRA, a po zakończeniu gry odbywa się STREFA DIALOGU wspólne podsumowanie – rozmowa 2 drużyn prowadzona przez mediatora. Kluczowe jest, by zajęcia były przygotowane i realizowane przez młodzież Fair Play Drużyn. Idealni odbiorcy zajęć to m.in.:
- uczniowie klas I-III
- lokalne Domy Dziecka lub Domy Pomocy Społecznej
- otwarte zajęcia dla różnych uczestników np. na Orliku
Fair Play Program
Wspierają nas :
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego | Fundacja ORLEN | Erasmus+ | Sportimpakt | streetfootballworld | Global Goals for Sustainable Development | Bazooka Goal
"Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek" w SP 2 w kolejnej odsłonie
„Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
(nr wniosku RPWM.02.02.01-28-0148/17)
"Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek" w SP 2 w kolejnej odsłonie
Wrzesień powitał nas w szkole kilkoma zmianami, ale zajęcia projektowe trwają bez zmian. Wstępem do kolejnego roku szkolnego z projektem "Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek" były półkolonie w ostatnim tygodniu sierpnia. Zaraz potem uczestnicy projektu odwiedzili Planetarium w Olsztynie, także we wrześniu wzięli udział w kolejnym "Festiwalu nauki", natomiast najmłodsi uczniowie doskonale bawili się podczas "Gry biznesowej" połączonej z nocowaniem w szkole.
Zajęcia projektowe to prawdziwa przyjemność i dla uczniów, i dla nauczycieli. Bowiem prowadzenie ich w niewielkiej grupie zapewnia komfort, daje okazję do eksperymentowania
i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Każda kolejna godzina przybliża nas do finału i są tacy, którzy ze smutkiem będą żegnać się z zajęciami popołudniowymi. Nie pożegnają się natomiast z licznymi pomocami, które wykorzystywane są na lekcjach do zdobywania kompetencji matematycznych, naukowo-technicznych czy informatycznych. Mobilna pracownia TIK jest po prostu oblegana i wykorzystywana na bieżąco.Nie da się wyliczyć i zmierzyć wszystkich korzyści płynących z naszego udziału
w projekcie, który objął cztery szkoły gminy Olsztynek. Na pewno jednak da się zauważyć, jak wiele radości zajęcia dają beneficjentom i jak bardzo zadowoleni są z nich rodzice,
którzy pytają o możliwość "uruchomienia" kolejnych grup dla młodszych dzieci.Szkolny opiekun projektu Anna Ciesielska
Koło plastyczne
Na ostatnich zajęciach uczestnicy koła plastycznego wykonali gliniane miseczki w kształcie jesiennych liści.
#CODEWEEK 2019 - nasza szkoła podejmuje działania!
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście również w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #Code Week 2019.
„CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką.”
W tym roku także my postanowiliśmy podjąć działania i wpisać się na mapę krajów zaangażowanych w to wyzwanie. Przez dwa tygodnie uczniowie klas 0 – III, którzy uczestniczą w zajęciach rozwijających z programowania, pod opieką swoich pań: H. Kostrzewa, B. Merchel, D. Sochackiej będą uczestniczyć w różnorodnych formach zabaw propagujących kodowanie.
Zajęcia przyrodnicze kl. Ia w Nadleśnictwie Jagiełek
- 8
Ogólnopolski Dzień Tornistra
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Tornistra, ważymy uczniów i tornistry, sprawdzając czy waga tornistra mieści sięw normie.
Wyjazd integracyjny koła teatralnego ART TEAM
Koło teatralne ART TEAM rozpoczęło sezon artystyczny od wyjazdu integracyjnego do Warszawy. W dniu 1.10.2019 zwiedziliśmy Zamek Królewski i Stare Miasto.Po obiedzie pojechaliśmy do teatru Buffo, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć kultowy spektakl pt. Metro.
3
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "JESTEM EKO".
Uczniowie z klasy Va zajęli II miejsce i w nagrodę otrzymali 40% dofinansowanie do wyjazdu na wycieczkę do Zakopanego. Do konkursu zgłosiło się 1416 klas z całej Polski. Gratulujemy!
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytaniaw naszej szkole. Z tej okazji książki dzieciom czytały ich ulubione panie z biblioteki Danusia, Alicja i Dorotka, pani psycholog Justyna oraz wicedyrektor szkoły E.Łoniewska.
4
Pierwszy dzień jesieni
- 3