Rok dla Niepodległej
- Do broni i do miłości
- Z flagą narodową
- 155. rocznica wybuchu Powstania styczniowego
- V Rodzinne śpiewanie piosenek patriotycznych
- Dwójka Polakom na Kresach
- Spotkanie z Kajetanem Rajskim
- Klasowy konkurs Mistrz wiedzy o Polsce
- Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
- Nadanie imienia Szkole
- Konkurs "Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo"
- Wizyta Pani Zosi Pileckiej w naszej szkole
- Uroczystość nadania imienia
Do broni i do miłości
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji p. Ewa Zarzecka i p. Justyna Dąbrowska przygotowały z uczniami spektakl pod tytułem "Do broni i do miłości". Przedstawienie miało formę wywiadu. Opowiadało ono o przeżyciach i trudnym życiu kobiet, które uczestniczyły w II wojnie światowej.
Każda z bohaterek opowiadała o swoich przygodach (czasem tragicznych lub smutnych) i misjach, jakie miała do wykonania. Z ich opowiadań mogliśmy dowiedzieć się, że pomimo swoich pasji postanowiły uczestniczyć w wojnie i walczyć o wolną Polskę. Spektakl pokazał nam, że nie tylko mężczyźni uczestniczyli w wojnie, ale też i kobiety miały wtedy ważne i bardzo znaczące role. W przedstawienie zaangażował się też chór p. Macieja Hacia.
Aktorzy wykonali bardzo dobrą robotę i myślę, że mogą być z siebie dumni w 100%. Z wielkich braw na koniec spektaklu można wywnioskować, że uczniom też bardzo się podobało. Przedstawienie pokazało nam, że kobiety potrafią - i te, które szpilki zamieniały na karabin, i nasze koleżanki, które tak świetnie wcieliły się w role Lidii Iwow-Eberle, Jadwigi Piłsudskiej-Jaraczewskiej, Barbary Matys-Wysiadeckiej, Haliny Chlistunow, Zenobii Klepackiej.
Weronika Pełka