• Gala "Football3"

• Dzisiaj Pani Dyrektor z nauczycielami podsumowali kolejny rok pracy metodą football3.

⚽️Dziękujemy serdecznie za zaproszenie

#trenujbyciedobrym #PolskiZwiązekPiłkiNożnej #adidas

• Żegnamy naszych pracowników.

• Po wielu latach pracy panie Marzena Stefanowicz, Danuta Graboś oraz  Danuta Barć będą mogły cieszyć się cudownym czasem odpoczynku.

Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Paniom dużo zdrowia i radości każdego dnia.

• Gratulujemy!

• Stypendia naukowe za wytężoną pracę! GratulujemyCieszymy się z Waszych wyników. Jesteście CWJN!

• Podsumowanie I semestru

• We wtorek, 13 lutego, pani dyrektor Beata Bukowska oraz wychowawcy klas podziękowali uczniom za ich trud i pracę w pierwszym śródroczu. Doceniamy każdego Ucznia

Jesteście CUDOWNI, WSPANIALI, JEDYNI, NAJLEPSI!

• Nowa sala do zajęć

• W szkole powstała salka do zajęć indywidualnych / zajęć w małych grupach / spotkań trójstronnych. To wynik współpracy, działań i wsparcia Pana Burmistrza Roberta Waraksy, Rady Rodziców, PSB Mrówka Olsztynek, Samorządu Uczniowskiego i społeczności uczniowskiej.

• Spotkania z łaciną

• Zapraszamy na kolejne, piąte spotkanie z łaciną.

Tym razem proponujemy sentencje łacińskie o mądrości i nauce:

Dies diem docet – Człowiek uczy się każdego dnia.

Ignavis semper feriae – Leniwi zawsze mają wakacje.

Non scholae sed vitae discimus – Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia.

Nulla aetas ad discendum sera – Żaden wiek nie jest do nauki zbyt późny.

Repetitio est mater studiorum – Powtarzanie jest matką wiedzy.

Sapere aude – Odważ się być mądrym.

Usus magister est optimus – Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Verba volant, scripta manent – Słowa ulatują, pismo pozostaje.

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki

Źródło: godzinazlacina.wordpress.com

Źródło: pl.wikibooks.org/wiki

• Nowinki z biblioteki - podsumowanie czytelnictwa za I semestrmestr

• Przedstawiamy wyniki czytelnictwa za I semestr. Czytelnictwo w naszej szkole utrzymuje się na tym samym poziomie, jak w roku ubiegłym. Wyłoniono 25 uczniów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki za najwięcej przeczytanych książek (30 i więcej).

Życzymy przyjemnych zabaw na śniegu i zapraszamy po książki na ferie zimowe.

Stan czytelnictwa. Semestr I

Rok szkolny 2023/24

• Nowinki z biblioteki – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia obchodziliśmy w bibliotece urodziny Kubusia Puchatka. Uczniowie klasy IIIa przepięknie zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klas I-III i oddziałów przedszkolnych przedstawienie „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej uroczystości.