• Cud Bożego Narodzenia

• Uczniowie z koła teatralnego Art Team wprowadzili nas w piękny, świąteczny klimat. Społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pt. "Cud Bożego Narodzenia".

Oby w tym wyjątkowym czasie w każdym z nas zagościly miłość, radość i pokój.

• Spotkania z łaciną

• Zapraszamy na czwarte spotkanie z łaciną.

Tym razem proponujemy sentencje łacińskie o miłości:

Amo te ama me – Kocham cię, kochaj mnie.

Amor magister optimus – Miłość najlepszym nauczycielem.

Amor vincit omnia – Miłość wszystko zwycięża.

Amor est vitae essentia – Miłość jest istotą życia.

Caeca invidia est – Zazdrość jest ślepa.

Te amo – Kocham cię.

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki

Źródło: godzinazlacina.wordpress.com

Źródło: pl.wikibooks.org/wiki

• Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

• Wystartowała kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców klas IV-VIIICelem turnieju jest promowanie piłki nożnej wśród dzieci, zasad fair play, wychowanie poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia.

Młodzi piłkarze i piłkarki w sportowej atmosferze rywalizują o każdy punkt wykorzystując swoje dotychczasowe umiejętności.

Życzymy powodzenia

• Nasza szkoła - nasza sprawa.

• Uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w szkolnej debacie "Nasza szkoła-nasza sprawa". Pomysłodawcą i organizatorem spotkania byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Młodzież miała okazję porozmawiać i podzielić się pomysłami, co mogliby wspólnie zrobić, aby nasza szkoła stała się dla nas miejscem, w którym wszyscy czujemy się dobrze.

• Święta z książką

• Zbliżają się święta i dużo wolnego czasu, dlatego wszystkich miłośników czytania zapraszamy do biblioteki po lekturę na długie, zimowe wieczory. Pamiętajcie czytanie książek może przynieść jedynie same korzyści.

„Gdy ktoś czyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie - wygra”

Henryk Sienkiewicz

• „Czytanie łączy pokolenia” i warsztaty plastyczne w bibliotece

• Już po raz kolejny w naszej bibliotece odbyły się dni wspólnego czytania pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” połączone z warsztatami plastycznymi. W spotkaniach wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Uczestnicy wysłuchali opowiadań o tematyce świątecznej czytanych przez zaproszonych gości (rodziców, dziadków, bibliotekarzy i koleżanki z innych klas), następnie wykonali kartki świąteczne.

Wszystkim dzieciom i naszym gościom serdecznie dziękujemy za udział w akcji i życzymy wielu wspaniałych, rodzinnych wypraw w świat książki.

• Spektakl "Flamana"

• 01 grudnia nasze dzieci udały się do Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku, gdzie uczestniczyły w spektaklu "Flamana" oraz warsztatach tanecznych w hiszpańskich rytmach!

• Wycieczka do Gdyni

• Ależ to była sobota! Tyle wrażeń!!!! Uczniowie z koła teatralnego spędzili dzień 2 grudnia w Gdyni. Zwiedziliśmy Oceanarium oraz obejrzeliśmy spektakl "Piotruś Pan" w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Dofinansowanie do wyjazdu uzyskaliśmy w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Olsztynek "Teatr to moja pasja", uzyskanego przez Stowarzyszenie Szkoła na 6.

• Nasze ASY

• Nasze dziewczynki zdobyły I miejsce w VI Turnieju Minikoszykówki Mlodych Asów w Mrągowie. Brawo !!!! Wiki gratulujemy pucharu Najlepszej Zawodniczki Turnieju.

• Sukces naszych uczniów

• Cieszą nas sukcesy naszych uczniów. Chłopcy z klasy 1b zdobyli dzisiaj medale na zawodach w Kickboxingu w kategorii wiekowej 7-9 lat. Wojtek W. wywalczył srebro, a Kacper M. brąz.

Brawo chłopaki! Gratulacje!

• Audycja muzyczna

• Podczas dzisiejszej audycji muzycznej pt. "Radosny, zimowy czas..." przedszkolaki i uczniowie klas I-III zwiedzili cały świat.

Ania pomagając Świętemu Mikołajowi poznawała z reniferem zagraniczne kolędy i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs, inny niż wszystkie do tej pory, wygrała Hania z klasy III a, której serdecznie gratulujemy!