4 października klasę I a odwiedziła Pani Jesień! Poprowadziła zajęcia pt. "Dary jesieni", podczas których dzieci ćwiczyły głoskowanie, sylabizowanie oraz tworzenie zbiorów. W postać Pani Jesieni wcieliła się oczywiście wychowawczyni klasy I a Pani Hanna Kostrzewa.
Pani Jesień w naszej szkole
Dzień Chłopaka!
3 października klasy I-III świętowały Dzień Chłopaka. Podczas tradycyjnej już dyskoteki uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych konkursach przygotowanych przez Panie Elżbietę i Anitę. Ponadto przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z opiekunką, p. Magdaleną Bartnikowską, przygotowały dla nas niespodziankę - malowanie twarzy! Dwóch chłopców z klasy szóstej zaskoczyło nas samodzielnie przygotowując zagadki, zadania i nagrody dla młodszych koleżanek i kolegów. Dzieci opuszczały szkołę z szerokimi uśmiechami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak ciekawej imprezy!
Uczniowie klasy III f z wychowawczynią G. Figielską"
Święto pieczonego ziemniaka
Dnia 2 października 2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na pieszą wycieczkę do Jemiołowa. Celem była integracja uczniów obu klas, przypomnienie i utrwalenie zasad ruchu drogowego, a przede wszystkim ognisko. Po prawie godzinnym marszu z apetytem zajadaliśmy własnoręcznie upieczone kiełbaski i wszystko, co było w plecakach. Potem były wspólne zabawy i pieczenie ziemniaków. Nie mogliśmy się doczekać kiedy będą gotowe i zjadliwe. Co prawda nie wszystkim wystarczyło odwagi żeby ich skosztować, ale najodważniejsi potrafili docenić ich walory smakowe nawet bez soli. Po ziemniaczanej uczcie spacerkiem wróciliśmy do szkoły. Pogoda nam dopisała, humory też.
Za przygotowanie i pomoc przy ognisku dziękujemy Państwu Ewie i Sławomirowi Kalbarczykom oraz Panu Mariuszowi Kulesza . Dziękujemy też pozostałym rodzicom, którzy nam towarzyszyli.
Opracowała: Hanna Kostrzewa
Klasa III e w „Zielonej klasie”
29 września w Nadleśnictwie Jagiełek w Olsztynku odbyły się zajęcia edukacyjne dla kl. III e. Uczniowie poznali zasady prawidłowego zachowania się w lesie oraz dowiedzieli się jakie bogactwa kryje las. Pod fachowym okiem leśnika na naturalnych okazach uczyli się rozpoznawać gatunki drzew. Po dużej porcji wiedzy i czystego powietrza dzieci z apetytem zjadły upieczone przy ognisku kiełbaski oraz uczestniczyły w zabawach integrujących klasę.
Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Jagiełek w Olsztynku za życzliwość i wspieranie działań edukacyjnych.
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASACH SIÓDMYCH
Po klasach czwartych, w dniu 28.09.2017 w Nadleśnictwie Jagiełek integrowały się klasy siódme.
Zajęcia rozpoczęła pogadanka jednej z pracownic nadleśnictwa. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się na czym polega praca leśników w Lasach Państwowych oraz jakie dary czekają w lesie i w jaki sposób można je zbierać. Uczniowie rozpoznawali pospolite gatunki drzew. Wykorzystywali do tego nie tylko wzrok, ale i węch. Nie zabrakło również dyskusji na temat mieszkańców lasu. Atrakcją okazała się gra na rogu w wykonaniu prowadzącej zajęcia.
Po tej interesującej lekcji przyrody, uczniowie klas: VIIa, VIIb oraz VIIc wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Szostek , p. Ewą Zarzecką oraz p. Justyną Dąbrowską, przystąpili do zabaw przygotowanych przez pedagoga i psychologa szkolnego. W realizacji zadań niezwykle ważna okazała się współpraca, co zostało potwierdzone w ułożonym z puzzli haśle: „ Wiele słabych nici, to jedna silna lina”. Bez wzajemnej pomocy, uczniom nie udałoby się przebrnąć przez zadania . Mamy nadzieję, że młodzież będzie również współpracowała na co dzień. W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole są uczniowie w tym wieku, dlatego bardzo zależy nam na ich dobrych relacjach.
Zwieńczeniem zabaw było ognisko oraz słodki poczęstunek, ufundowany przez Radę Rodziców.
WARSZTATY MODELARSKIE „PILNIKIEM I PĘDZLEM”.
W dniu 26.09.2017 klasy Vb i Vc uczestniczyły w warsztatach modelarskich pt. „Pilnikiem i pędzlem”, prowadzonych przez panią Monikę Wysocką- Kawa i pana Arkadiusza Kawa z Fundacji Szalony Krasnolud. Uczniowie musieli wykazać się dużą cierpliwością, ponieważ ich zadanie polegało na pomalowaniu farbami akrylowymi małych figurek. Uczestnicy poznali technikę malowania figurek, dowiedzieli się jakie są rodzaje farb akrylowych i z zapałem przystąpili do twórczości. Najciekawsze prace będą brały udział w konkursie, który odbędzie się w Olsztynie na przełomie października i listopada. Liczymy, że nasi artyści zdobędą nagrody. Powodzenia!
3 f głosuje w OBO
22 września 2017 r. klasa III f wzięła udział w głosowaniu w Olsztyneckim Budżecie Obywatelskim. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy kciuki za naszych faworytów!".
"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni." Paul Morphy
Od września 2016 r. wszyscy chętni uczniowie obecnych klas trzecich mają możliwość uczestniczenia w darmowych lekcjach szachów. Zajęcia te cieszą się sporym powodzeniem.
W roku szkolnym 2017/2018 do grona szachistów naszej szkoły dołączyli również pierwszo- i drugoklasiści.
Młodszym kolegom i koleżankom życzymy powodzenia podczas rozgrywania szachowych partii i przypominamy: "Nie żałuj ofiar ani strat, gdy możesz rzec królowi mat!"
Grażyna Figielska
Nasza policyjna przygoda
26 września uczniowie kl. VId wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wizytę, w ramach programu "Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji", pomogli nam zorganizować Państwo Iwona i Marek Dumka.
Na miejscu zostaliśmy życzliwie przywitani przez Naczelnika Wydziału Prewencji p. podinsp. Bernadetę Ćwiklińską-Rydel, która oddała nas w opiekuńcze ręce p. kom. Roberta Prokopczyka. Ten oprowadził nas najpierw po placu, gdzie mogliśmy podziwiać prawdziwe policyjne wozy - armatkę wodną, radiowóz oraz motor. Do dwóch ostatnich mieliśmy okazję się "przymierzyć" jako kierowcy lub pasażerowie. Pan komisarz przybliżył nam, na czym polega i jak ważna jest dla naszego bezpieczeństwa praca policjantów.
Największą atrakcją wycieczki okazał się pokaz umiejętności psa policyjnego - Leny. Dowiedzieliśmy się, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia podczas spotkania z obcym psem. Poznaliśmy też szczegóły szkolenia policyjnych psów oraz ciekawostki dotyczące tresury i wychowania naszych czworonożnych domowych pupili.
Kolejnym punktem "programu" były zajęcia dotyczące najważniejszych pojęć związanych z pracą Policji, podczas których rozwiązywaliśmy krzyżówkę i otrzymaliśmy dyplomy "Młodego Policyjnego Technika", przyozdobione naszymi odciskami palców. Obdarowano nas też odblaskami. Na koniec zawitał do nas Sierżant Żabuś - policyjna maskotka zaprojektowana przez dzieci z olsztyńskich szkół.
Bardzo podobało nam się to spotkanie. Mieliśmy szansę się dużo nauczyć - oprócz wiedzy o pracy Policji, otrzymaliśmy konkretne wskazówki, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Najważniejsze jest jednak to, że uświadomiliśmy sobie, jak wiele umiejętności muszą posiadać policjanci, jak trudny zawód wykonują i jak są przy tym cierpliwi, kontaktowi i życzliwi.
Zuzanna Młodkowska, ucz. kl. VId
SZANOWNI RODZICE!
Rodziców/opiekunów prawnych informujemy, iż Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku ustaliła wysokość składki na tzw. „komitet rodzicielski” na rok szkolny 2017/2018:
- Kwota składki: 40,00zł/na rodzinę
- Składkę można wpłacić na konto Rady Rodziców wpisując w tytule przelewu składka na komitet rodzicielski, imię i nazwisko dziecka oraz klasę lub rodzicowi pełniącemu funkcję skarbnika w klasie.
- Nr konta bankowego Rady Rodziców: 90 8823 0007 5001 0100 6620 0001 .
Z poważaniem
Rada Rodziców przy
Szkole Podstawowej nr 2
im. rotmistrza Witolda Pileckiego
w Olsztynku
SZANOWNI RODZICE!
Rodziców/opiekunów prawnych, zainteresowanych wykupieniem ubezpieczenia grupowego od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka/dzieci informujemy, iż Rada Rodziców ze złożonych ofert ubezpieczenia wybrała:
- Ubezpieczenie w Firmie InterRisk wariant EDU Plus (Ochrona Plus z dodatkowymi opcjami).
- Kwota składki ubezpieczeniowej wynosi:
- 34,50 zł ubezpieczenie podstawowe (bez rozszerzenia o wyczynowe uprawianie sportu).
- 44,60 zł ubezpieczenie z rozszerzeniem o wyczynowe uprawianie sportu. Dotyczy to uczniów, którzy należą do pozaszkolnych klubów sportowych lub wyczynowo uprawiają sport.
- Składka płatna jest jednorazowo do 20 października 2017r.
- Składkę należy wpłacić na konto Rady Rodziców wpisując w tytule przelewu ubezpieczenie NNW imię i nazwisko dziecka oraz klasę (nr konta bankowego Rady Rodziców: 90 8823 0007 5001 0100 6620 0001, wzór przelewu znajdują się na stronie internetowej szkoły) lub rodzicowi pełniącemu funkcję skarbnika w klasie.
- Składka będzie obejmować cały rok szkolny 2017/2018 (tj. do 31.08.2018r.).
- Z ogólnymi warunkami EDU PLUS można zapoznać się na stronie internetowej szkoły.
Zachęcamy rodziców/opiekunów prawnych do rozważenia tej możliwości ubezpieczenia grupowego dziecka/dzieci lub też jeśli Państwo mają taką możliwość skorzystania z ubezpieczeń indywidualnych od NNW oferowanych przez różne firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie takie stanowi bowiem dla Państwa i dzieci dodatkową formę zabezpieczenia. Szkoła informuje, iż ubezpieczenie jest dobrowolne (obecnie obowiązujące prawo oświatowe nie nakłada obowiązku ubezpieczania uczniów szkoły, taki obowiązek dotyczy jedynie wyjazdów zagranicznych uczniów).
Z poważaniem
Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców
Informacja_dot._sposobu_zglaszania_roszczen.docx
Druk_zg__oszenia_roszczenia_z_EDU_PLUS.pdf
Ogolne_warunki_ubezpieczenia_EDU_PLUS.pdf
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS CZWARTYCH
20 września 2017 w Nadleśnictwie Jagiełek odbyły się zajęcia integracyjne dla klas czwartych. Uczniowie pod opieką wychowawców: p. Agnieszki Jaroszewskiej, p. Beaty Kaska, p. Małgorzaty Janikowskiej i p. Ireneusza Waloszka ( w zastępstwie za p. Jerzego Flisikowskiego) uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Efektem zabaw było ułożenie puzzli z napisem „Wiele słabych nici, to jedna silna lina”. Podobnie układają się relacje dzieci w klasie. Jedna osoba ma niewielkie możliwości, za to cały zespół może osiągnąć wiele. Dzięki uprzejmości leśników uczniowie uczestniczyli w interesującej pogadance o lesie. Przy ognisku dzieci upiekły kiełbaski. Nagrodą za wspaniałą zabawę były soki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Podziękowania za współpracę kierujemy do p. Joanny Zaręba- Kwiatkowskiej i Pauliny Mierzejewskiej (praktykantki).
Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Organizatorzy: Bożena Mikitiuk, Ryszard Michowski
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Nasza szkoła ma już imię!
Nasza szkoła ma już imię!
11 września b.r. był dla całej naszej społeczności szkolnej niezwykłym dniem – świętem z okazji nadania placówce imienia niezwykłego człowieka.
Na uroczystej Mszy Świętej i okolicznościowej akademii gościliśmy wielu znakomitych gości, a wśród nich dzieci Rotmistrza: córkę – panią Zofię Pilecką - Optułowicz, syna – pana Andrzeja Pileckiego oraz dwóch prawnuków.
Bezpośrednio po Mszy Św. i przemarszu z kościoła do szkoły, uświetnionym obecnością pocztów sztandarowych z wielu szkół, odbyło się spotkanie przy obelisku, na którym zamieszczono tablicę z wizerunkiem patrona. Po jej odsłonięciu przez dzieci Rotmistrza oraz dyrektora szkoły panią Beatę Bukowską i poświęceniu przez księdza dziekana Stanisława Pietkiewicza zaproszeni goście złożyli wiązanki biało – czerwonych kwiatów.
Dalszy ciąg uroczystości odbywał się w sali gimnastycznej. Wzruszające przemówienia gości, wręczenie aktu nadania imienia przez przewodniczącego Rady Miejskiej p. Andrzeja Wojdę, piękny muzyczno-słowny spektakl przygotowany przez nauczycieli i uczniów, okraszony hymnem szkoły i ponadczasowym utworem „Biały krzyż” …. to wszystko sprawiło, że wielu uczestników uznało uroczystość za wyjątkowe wydarzenie.
Witold Pilecki może być wzorem dla każdego z nas. Gdybyśmy tak, jak On, wcielali w życie rycerskie zawołanie: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, świat byłby lepszy i piękniejszy. Nie jest to łatwe, ale będziemy starali się wychowywać naszych uczniów w duchu zasad i wartości wyznawanych przez Rotmistrza.
Szkołą Podstawową nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku jesteśmy od 1 września 2017 roku, jednak doniosła uroczystość z pewnością sprawiła, że ten fakt utkwi głęboko w świadomości uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców Olsztynka i gości uczestniczących w święcie szkoły.
Jolanta Petrykowska
Program przemarszu w dniu 11 września 2017r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
4 września definitywnie zakończył się dla uczniów okres beztroskiego odpoczynku. Rozpoczął się kolejny rok szkolny, czas wytężonej pracy. Po raz pierwszy od wielu lat powitali go także uczniowie klas 7, po raz pierwszy spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej Nr 2 im rtm. Witolda Pileckiego.
Ten ważny w życiu każdej placówki oświatowej dzień swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miasta oraz Rady Rodziców.
Uczniów oraz ich rodziców po przedstawieniu krótkiego programu artystycznego powitała pani dyrektor Beata Bukowska, a następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Drodzy uczniowie, życzymy Wam, aby zdobywanie wiedzy było dla Was fascynującą przygodą oraz wyrazem nieustającej ciekawości świata!
Rozpoczęcie roku szkolnego
WYKAZ SAL PRZYDZIELONYCH NA SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z UCZNIAMI w dniu 4 września 2017 r.
g. 8:45 przed apelem ogólnoszkolnym
klasa
nr sali
wychowawca
Ia
413
Kostrzewa Hanna
Ib
412
Kidawa Bogumiła
IIa
414
Hacia Katarzyna
IIb
415
Krawczyk Alicja (w zastępstwie za Gratunik Marzenę)
IIIa
402
Anita Trochim-Wiśniewska
IIIb
411
Jatczak-Andrzejewska Elżbieta
IIIc
403
Kowalska Małgorzata
IIId
416
Merchel Bożena
IIIe
400
Sochacka Danuta
IIIf
404
Grażyna Figielska
IVa
303
Jaroszewska Agnieszka
IVb
115
Flisikowski Jerzy
IVc
314
Kaska Beata
IVd
216
Janikowska Małgorzata
Va
112
Jarosław Hacia
Vb
215
Mikitiuk Bożena
Vc
113
Grochowalski Andrzej
Vd
316
Borkowska Renata
VIa
317
Przywoźna Anna
VIb
312
Bartnikowska Magdalena
VIc
315
Gilewicz Agnieszka
VId
114
Ciesielska Anna
VIIa
304
Szostek Małgorzata
VIIb
111
Zarzecka Ewa
VIIc
116
Dąbrowska Justyna
Wielka radość dla szkoły !!!
Witold Pilecki patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynku
29 czerwca 2017 r. podczas Sesji Rady Miejskiej w Olsztynku doszło do niezwykłego wydarzenia - podjęta została uchwała w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2 w naszym mieście.
Po kilkuletniej, wytężonej pracy wielu osób, Wielki Człowiek - Witold Pilecki – rotmistrz, ojciec, poeta, społecznik, więzień obozu zagłady, powstaniec, żołnierz niezłomny walczący o Polskę wolną od idei komunizmu, po prostu BOHATER - stał się patronem naszej placówki.
Ostateczne oczekiwanie na ten wielki moment w historii szkoły rozpoczęło się we wtorek 20 czerwca. Wtedy dyrektor szkoły pani Beata Bukowska przedstawiła członkom Komisji Rady Miejskiej ds. Społecznych w Olsztynku kandydata na patrona, wybranego w demokratycznych wyborach przeprowadzonych wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Gdy okazało się, że członkowie komisji zajęli przychylne stanowisko w napięciu oczekiwaliśmy na dalsze postępowanie, tj. głosowanie na sesji Rady Miejskiej.
W czwartek 29 czerwca już o godzinie 12 przybyli pod Ratusz reprezentanci klasy IV a – Rycerze Rotmistrza Pileckiego, aby uczestniczyć w tak ważnym głosowaniu. Uczniom towarzyszyły przedstawicielki grona pedagogicznego – panie Katarzyna Hacia i Witkowska Jolanta, panie wicedyrektor Elżbieta Łoniewska i Maria Sawczuk oraz reprezentacja rodziców: Sylwia Młodkowska i Izabela Danilewicz.
Mimo, iż głosowanie odbyło się dopiero około godziny 14.30 – mali rycerze wytrwali na posterunku i mogli z wielkim wzruszeniem osobiście obserwować moment, kiedy to jednogłośnie członkowie Rady Miejskiej opowiedzieli się za przyjęciem kandydatury Witolda Pileckiego na patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynku.
Chociaż droga do sukcesu nie była prosta, trudności i nieprzewidziane sytuacje piętrzyły się na każdym kroku, to jednak grono przekonanych o tym, że postać rotmistrza Witolda Pileckiego jest najlepszą z możliwych propozycji na „opiekuna” szkoły było coraz większe. W myśl słów, które wypowiedział nasz Bohater – ludzie ci, znaleźli w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcą walczyć w słusznej sprawie.
Taki Patron, jak Witold Pilecki to wielki zaszczyt i duma dla szkoły, ale także szczególne zobowiązanie, aby jej uczniowie byli dobrymi ludźmi, świadomymi patriotami i odważnymi Polakami –
Rotmistrzu nie zawiedziemy !!!
Izabela Danilewicz - mama uczennicy kl. IVa
Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej w Olsztynku
serdecznie gratuluje pani Beacie Bukowskiej
pomyślnego wyniku w konkursie na Dyrektora Szkoły.
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb”
św. Jan Paweł II