🚑🚑🚑Ogólnopolska próba bicia rekordu Guinnessa w jednokrotnym udzielaniu resuscytacji krążeniowo -oddechowej
- 2
🍞🍞🍞Święto chleba w oddziale przedszkolnym
W kalendarzu dziś Święto chleba.Skoro dziś święto, to przedszkolaki z naszej szkoły miały dzień pełen wrażeń. Dzisiejszy dzień przebiegał pod hasłem: "Od ziarenka do bochenka". Mali piekarze poznali historię, proces powstawania chleba, a także różnych bułeczek. Dowiedzieli się także na czym polega praca piekarza. Punktem kulminacyjnym była degustacja różnych rodzajów pieczywa.Dzień chleba uważamy za bardzo udany. 🍞🍞🍞
Joanna Zapadka
klasa 1 a
Wprowadzenie literki l w kl. Ia nie musi być nudne. Dziś za pomocą Internetu połączyliśmy się z Panią Kasią, która hoduje lamy. Pani Kasia na żywo pokazała nam swoją hodowlę i opowiedziała o życiu lam. Poznaliśmy Alka, Plamkę i Maleństwo.
Nowinki z biblioteki - pasowanie na czytelnika
W dniach 15 i 16 października uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy „Kopciuszek”, poznały regulamin biblioteki oraz zasady udostępniania książek. Następnie złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelników, po czym wypożyczyły swoją pierwszą lekturę. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz upominki: czarodziejskie różdżki, sowy i lizaki.
Mamy nadzieję, że od tej pory, uczniowie klas pierwszych będą często odwiedzali naszą bibliotekę z czego będziemy niezmiernie zadowoleni.
Nauczyciele bibliotekarze
10
Nowinki z biblioteki – podsumowanie konkursów
Dnia 15 października odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników dwóch konkursów plastycznych organizowanych przez bibliotekę szkolną. Były to:
-
Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 0-II „Wyobraź sobie – ilustracja do baśni lub legendy”
-
Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas III-VIII „Baśnie i legendy w komiksie”
Celem organizacji przedsięwzięć była popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Obydwa konkursy cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Komisja oceniająca prace brała pod uwagę: zgodność z tematem, pomysłowość i estetykę wykonania.
Na konkurs dla klas 0-II „Wyobraź sobie – ilustracja do baśni lub legendy” wpłynęły 24 prace. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt komisji, która przyznała wyróżnienia i nagrody dla każdego uczestnika.
Natomiast na konkurs dla klas III-VIII „Baśnie i legendy w komiksie” wpłynęło 10 prac. W tej grupie wiekowej przyznano:
- I miejsce – uczennicy z klasy III a
- I miejsce – uczennicy z klasy III b
- II miejsce – uczennicy z klasy VI c
- III miejsce – uczniowi z klasy III a
Fundatorem nagród i dyplomów dla uczestników obydwu konkursów była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku oraz organizatorzy.
Prace dzieci można obejrzeć na wystawie w bibliotece.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszych konkursach plastycznych oraz ich rodzicom za zachęcanie pociech do udziału w przedsięwzięciach szkoły.
Nauczyciele bibliotekarze
6-
45-lecie szkoły- wideo
Jubileusz 45- lecia szkoły i święto Komisji Edukacji Narodowej.
- 27
1b na zajęciach sportowych ze starszymi kolegami.1b na zajęciach sportowych ze starszymi kolegami.
- 2
Wyjątkowe wyróżnienie dla naszej Szkoły.
Dnia 11.10.2019 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie podczas uroczystej gali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku zostali odznaczeni złotym medalem za długoletnią służbę oraz serce, które wkładają w swoją pracę. Jest to szczególne wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej. Gratulujemy wyróżnionym nauczycielom i życzymy, aby dzielili się swoją pasją i doświadczeniem ze swoimi uczniami. Nagrodzeni nauczyciele : Elżbieta Jatczak - Andrzejewska, Anita Trochim - Wiśniewska oraz Zbigniew Serowiński.
Międzynarodowy Dzień Dziewczynek- oddział przedszkolny.
11 października oddział przedszkolny w naszej szkole, włączając się w międzynarodowe Święto Dziewczynek, świętował Dzień Dziewczynek. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte, można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dziewczynkom przygotowane upominki w postaci królewskich koron oraz pamiątkowych dyplomów wraz z niespodzianką. Uroczystość zakończyła się warsztatami tworzenia z koralików naszyjników i bransoletek .
10
Klasa II b uczestniczy w Europejskim Tygodniu Kodowania
Ze szkolnej ławki wprost na Uniwersytet.
27 września w Olsztynie na UWM odbyły się 17 Olsztyńskie Dni Nauki. Klasa 6a wraz z wychowawcą Agnieszką Jaroszewską oraz Panią Małgorzatą Szostek uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Podczas warsztatów pt. „Drobnoustroje są wokół nas” poznali świat bakterii i grzybów oraz założyli hodowle bakterii i grzybów, z której Pani Agnieszka zrobiła preparaty mikroskopowe. Na Wydziale Nauki o Żywności dowiedzieli się o sensorycznym potencjale żywności „Jak zamienić fast food na fit food?”. Odwiedzili także imponującą kolekcję motyli i chrząszczy, a na koniec za pomocą najnowocześniejszych mobilnych urządzeń GNSS szukali skarbów. Co było skarbem? Niech zostanie to naszą słodką tajemnicą…
15
Spotkanie z muzyką
9 października klasy I-III rozpoczęły cykl spotkań z muzyką, które prowadzi Agencja Artystyczna Mat z Olsztyna.
5
I a i zabawa w kodowanie
- 2
Zajęcia w ramach Code Week rozpoczęte
Zajęcia w ramach Code Week rozpoczęte. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. B. Merchel miały pierwsze ćwiczenia z matą do kodowania. Ich zadaniem było zakodowanie przy pomocy strzałek, drogi do wybranego obrazka a następnie przy użyciu komend; do przodu, w prawo, w lewo przeprowadzenie kolegów wyznaczona trasą. Natomiast uczniowie klasy II a wykorzystali matę Mistrzów Kodowania w czasie zajęć matematycznych – rzucając dwiema kostkami dodawali lub odejmowali wyrzuconą liczbę oczek a następnie wynik odnajdywali na macie i ustawiali na nim kubeczek w kolorze swojej drużyny.
Lapbookowo w I a. Utrwalamy liczy 1,2,3 i 4.
- 14
Spotkanie z Rymcerzami
6 maja 2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły spotkali się z Rymcerzami. Są to dwaj raperzy - Bęsiu i Jonas, którzy poprzez swoją twórczość propagują ideę życia wolnego od używek, szczególnie narkotyków i dopalaczy.
Realizacja projektu "Nie zmarnuj swego życia" była możliwa dzięki środkom otrzymanym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Olsztynek na rok 2019 oraz Stowarzyszenia "Szkoła na sześć" :)
Dziękujemy!!!
Fair Play Program w Olsztynku
Miło jest nam poinformować, że nasza miejscowość znalazła się wśród dwudziestu lokalizacji z całej Polski, gdzie jest realizowany elitarny projekt sportowo-społeczny o zasięgu międzynarodowym Fair Play Program. Tym bardziej cieszy nas fakt, że są w naszej Drużynie Fair Play Olsztynek – wolontariusze sportowi: Anna Luśnia – Zastępca Burmistrza Olsztynka, Mariusz Gleba – Kierownik Stacji Paliw PKN Orlen w Olsztynku, Kornelia Danilewicz, Kinga Janduła, Karolina Draszek, Mikołaj Młodkowski, Arkadiusz Niewiadomski, Jakub Bogucki, Wiktor Wasyk, Dominik Jackowski – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, Oliwia Jahnke – uczennica Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Olsztynku, Zbigniew Serowiński – nauczyciel wychowania fizycznego. Football3 to modyfikacja piłki nożnej, której celem jest wykorzystanie popularności piłki nożnej do promocji współpracy, nauki rozwiązywania konfliktów i wartości wpisujących się w fair play. W footbaall3 ogranicza się rywalizację sportową na rzecz promocji m. in. inkluzywności i dialogu społecznego. Football3 to metoda ucząca komunikacji, współpracy, dawania informacji zwrotnej, szacunku do innych osób. Gra bez sędziego (uczestnicy są sędziami), każdy może grać (chłopiec, dziewczyna, sprawny i mniej sprawny), gra odbywa z użyciem bramek Bazooka na małych przestrzeniach np. ½ Orlika. Każdą grę prowadzi mediator (może to być lider, albo inny członek Fair Play Drużyny). Zaczyna się od STREFY DIALOGU, ustalania wspólnych zasad, następnie jest GRA, a po zakończeniu gry odbywa się STREFA DIALOGU wspólne podsumowanie – rozmowa 2 drużyn prowadzona przez mediatora. Kluczowe jest, by zajęcia były przygotowane i realizowane przez młodzież Fair Play Drużyn. Idealni odbiorcy zajęć to m.in.:
- uczniowie klas I-III
- lokalne Domy Dziecka lub Domy Pomocy Społecznej
- otwarte zajęcia dla różnych uczestników np. na Orliku
Fair Play Program
Wspierają nas :
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego | Fundacja ORLEN | Erasmus+ | Sportimpakt | streetfootballworld | Global Goals for Sustainable Development | Bazooka Goal
"Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek" w SP 2 w kolejnej odsłonie
„Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
(nr wniosku RPWM.02.02.01-28-0148/17)
"Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek" w SP 2 w kolejnej odsłonie
Wrzesień powitał nas w szkole kilkoma zmianami, ale zajęcia projektowe trwają bez zmian. Wstępem do kolejnego roku szkolnego z projektem "Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek" były półkolonie w ostatnim tygodniu sierpnia. Zaraz potem uczestnicy projektu odwiedzili Planetarium w Olsztynie, także we wrześniu wzięli udział w kolejnym "Festiwalu nauki", natomiast najmłodsi uczniowie doskonale bawili się podczas "Gry biznesowej" połączonej z nocowaniem w szkole.
Zajęcia projektowe to prawdziwa przyjemność i dla uczniów, i dla nauczycieli. Bowiem prowadzenie ich w niewielkiej grupie zapewnia komfort, daje okazję do eksperymentowania
i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Każda kolejna godzina przybliża nas do finału i są tacy, którzy ze smutkiem będą żegnać się z zajęciami popołudniowymi. Nie pożegnają się natomiast z licznymi pomocami, które wykorzystywane są na lekcjach do zdobywania kompetencji matematycznych, naukowo-technicznych czy informatycznych. Mobilna pracownia TIK jest po prostu oblegana i wykorzystywana na bieżąco.Nie da się wyliczyć i zmierzyć wszystkich korzyści płynących z naszego udziału
w projekcie, który objął cztery szkoły gminy Olsztynek. Na pewno jednak da się zauważyć, jak wiele radości zajęcia dają beneficjentom i jak bardzo zadowoleni są z nich rodzice,
którzy pytają o możliwość "uruchomienia" kolejnych grup dla młodszych dzieci.Szkolny opiekun projektu Anna Ciesielska
Koło plastyczne
Na ostatnich zajęciach uczestnicy koła plastycznego wykonali gliniane miseczki w kształcie jesiennych liści.