Klasa 7a w imienu wszyskich uczniów przygotowała piękny koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej
- 6
Dziękujemy
Dziękujemy za pamięć i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
- Pani Alicji Woźnickiej - przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych w Olsztynku
-Nadleśnictwie Wipsowo Mops
- Kuratorowi Oświaty w Olsztynie
- Radzie Miejskiej w Olsztynku
- Burmistrzowi Miasta Olsztynek Panu Mirosławowi Stegienko
- Zespołowi Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku
- Ministrowi Panu Dariuszowi Piontkowskiemu
- MOZPO NSZZ " Solidarność" w Olsztynie
List ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Warszawa, 14 października 2020 r.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami
ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.
Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.
Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
Z wyrazami szacunku i sympatii
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Życzenia Burmistrza Olsztynka i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Olsztynku z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Ogólnopolski Dzień Tornistra i Odblasków
Dbając o właściwy rozwój i zdrowie uczniów nasza szkoła włączyła się w akcję
“ Ogólnopolskie ważenie plecaków “ której celem jest uświadomienie uczniom szkodliwości noszenia zbyt ciężkich plecaków. W tym roku szkolnym w akcji wzięli udział uczniowie z klas 1-4. Ważenie tornistrów poprzedziła krótka pogadanka na temat poprawnego jego noszenia oraz co ma się w nim znajdować. Każde chętne dziecko mogło sprawdzić czy jego tornister nie przekracza zalecanej wagi.
Wielka zbiórka żywności dla kotów i psów.
Bądźmy ostrożni!
Schematy postępowania przy zakażeniu
Schematy postępowania przy zakażeniu.
#BezpiecznaSzkola #bezpieczenstwo #edukacja #pilecki #sp2olsztynek
Nie posyłaj do szkoły chorego dziecka
Nie posyłaj do szkoły chorego dziecka.
#BezpiesznaSzkoła #bezpieczenstwo #edukacja #pilecki #sp2olsztynek
,,Ocalić od zapomnienia”
,,Ocalić od zapomnienia”
W tym roku w sierpniu obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej oraz czterdziestą rocznicę powstania NSZZ ,,Solidarność”. 4 września był z tego powodu dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Wtedy to uczniowie wzięli udział w obchodach czterech ważnych rocznic. Uroczystości przebiegały pod hasłem: ,,Pamiętając o sierpniowo – wrześniowych kartach naszej historii, dziękujemy ich bohaterom”.
Tradycją wielu szkół stało się upamiętnianie ważnych polskich rocznic takich jak Święto Niepodległości czy Święto Konstytucji 3 Maja. Są jednak także inne, nie mniej ważne rocznice, które przypadają na okres wakacyjny, przez to mniej zauważane, którym nie poświęca się tyle uwagi – podkreśliła to Pani Dyrektor Beata Bukowska, witając wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Dodała również, że przez to zaciera się pamięć o nich, stąd zrodził się pomysł na upamiętnienie.
Tego dnia oprócz zajęć warsztatowych z wychowawcą, podczas których uczniowie wykonywali przygotowane wcześniej zadania, mogli także obejrzeć przygotowaną przez uczennice z klasy ósmej scenkę przybliżającą oglądającym genezę, przebieg i konsekwencje Bitwy Warszawskiej, wybuchu II wojny światowej, powstania warszawskiego oraz podpisania porozumień sierpniowych. Te sto lat naszej historii udało się zmieścić w … starej walizce, w której przechowywane były pamiątki rodzinne m.in. listy. Główna bohaterka przedstawienia początkowo chciała je wyrzucić, spalić, ale pod wpływem opowiadań koleżanki powoli przekonywała się o ich bezcennej wartości i ostatecznie postanowiła ,,ocalić je od zapomnienia”.
Uwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym uroczystości, było spotkanie uczniów klas ósmych z panią Zofią Pilecką – Optułowicz, córką rotmistrza Pileckiego oraz panem Jackiem Pawłowiczem – dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Wśród zaproszonych na to wyjątkowe spotkanie gości byli: Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty Marek Nowacki, Dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Małgorzata Hochleitner, zastępca burmistrza Anna Luśnia, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wojda, przewodniczący Rady Rodziców Robert Szelugowski, prezesi olsztyneckich stowarzyszeń; Jerzy Tytz i Paweł Urbanowicz, ks. dziekan Stanisław Pietkiewicz, ks. proboszcz Sławomir Piniaha, Dariusz Gościniak dyrektor Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie, była wicedyrektor naszej szkoły Elżbieta Łoniewska, Szkołę Podstawową nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie reprezentowała Pani Anna Kropidłowska.
Pan Jacek w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, w jaki sposób życie patrona szkoły wpisuje się w nasze ,,narodowe sierpnie”. Witold Pilecki brał przecież udział zarówno w wojnie polsko – bolszewickiej (jej punktem zwrotnym była bitwa 15 sierpnia), jak i w powstaniu warszawskim, które wybuchło 1 sierpnia.
Szczególnie wzruszające było spotkanie z córką naszego patrona i słowa pani Zofii, która jak zwykle podczas spotkań z naszą młodzieżą, zdobywa jej serca swoją szczerością i bezpośredniością.
Muzycznie całe wydarzenie uświetnił wokalny występ uczennic naszej szkoły oraz Państwa Bożeny i Lecha Makowieckich z zespołu ,,Zayazd”. Szczególnie zaśpiewana przez Pana Lecha ,,Ballada o rotmistrzu Pileckim”. Słowa, którymi kończy się ballada, skierowane bezpośrednio do rotmistrza: ,,Rotmistrzu, do apelu stawaj – zabrali Ci życie, lecz została sława” można śmiało odnieść do uczestników wszystkich wymienionych wcześniej rocznic (wydarzeń) – do poległych (polskich żołnierzy) podczas wojny polsko – bolszewickiej, do tych, którzy stracili życie podczas wojny obronnej we wrześniu 1939 roku i w trakcie powstania warszawskiego, a także represjonowanych w stanie wojennym działaczy ,,Solidarności”. Przypominanie o nich, o ich niezłomności, odwadze poprzez takie uroczystości sprawia, że pamięć o nich trwa, a ich sława nie przemija. Ocalając ich od zapomnienia, dajemy im nowe życie – trwałe miejsce w naszej pamięci. Ewa Staniszewska
Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania za wsparcie w/w uroczystości sponsorom: Pani Alinie Janeczek właścicielce Restauracji z Zielonym Piecem, Państwu Dorocie i Krzysztofowi Szkoda, Radzie Rodziców, Promocji Olsztynka i firmom Tymbark GMW Sp. z o.o. i Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.
Dzień Uśmiechu - świetlica szkolna
- 5
Dziś rozpoczęliśmy cykl audycji muzycznych z Agencją Artystyczną Mat🎶🎷🎻 #audycjemuzyczne #pilecki #sp2olsztynek
Dziś rozpoczęliśmy cykl audycji muzycznych z Agencją Artystyczną Mat🎶🎷🎻
Dary jesieni - kasztankowe prace.
- 6
KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów szkół podstawowych woj. warmińsko-mazurskiego
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie serdeczne zaprasza dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuje produkty krajowe”.
Celem konkursu jest budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:• klasy I-III• klasy IV-VIZgodnie z regulaminem konkursu pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuje produkty krajowe” w pracach plastycznych uczniów klas IV-VI obowiązkiem jest wykorzystanie w swojej pracy oznaczenia PRODUKT POLSKI.
Formularze zgłoszeniowe i Prace konkursowe, należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej (zdjęcie lub skan/plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.) drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 listopada 2020 r. na adres: konkurs.olsztyn@kowr.gov.plw tytule wpisując: KONKURS PLASTYCZNY - „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu.Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Konkurs plastyczny
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym
Więcej informacji w linku poniżej:
http://civitaschristianaturek.eu/vii-miedzynarodowy.../
Dla zainteresowanych! Warto spróbować swoich sił💪🥇🏆
Wyjście dzieci z oddziału przedszkolnego do kina w Olsztynku na bajkę pt. "O czym marzą zwierzęta?"
- 3
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-8 „By czytać się chciało – zrób zakładkę wspaniałą”
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-8
„By czytać się chciało – zrób zakładkę wspaniałą”
Cele konkursu:
-
inspirowanie dzieci do działań artystycznych,
-
rozbudzanie i rozwijanie u uczniów aktywności artystycznej i twórczego myślenia,
-
popularyzacja czytelnictwa.
Przygotowanie i organizacja konkursu:
-
ogłoszenie konkursu przez akcję plakatową na terenie szkoły,
-
powołanie komisji konkursowej.
Regulamin konkursu:
-
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 0-8.
-
Zadaniem uczestników konkursu jest własnoręczne wykonanie zakładki do książki.
-
Każdy uczestnik konkursu przekazuje tylko jedną pracę.
-
Technika wykonania prac dowolna.
-
Prace należy dostarczy do biblioteki szkolnej do 16 października 2020 roku.
-
Na dołączonej kartce należy podać: imię, nazwisko, klasę.
-
Wszystkie prace zostaną ocenione przez komisję, która weźmie pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania zakładki.
-
Każda grupa wiekowa będzie oceniana oddzielnie.
-
Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wystawą nagrodzonych prac odbędzie się 30 października 2020 roku.
-
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.
-
Prace przechodzą na własność organizatorów.
Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr. 101, poz. 926, z póź. zm.) przez Organizatora Konkursu dla celów związanych z realizacją konkursu oraz na ich opublikowanie na stronie internetowej SP nr 2 w Olsztynku.
Organizatorzy:
D. Flisikowska
A. Krawczyk
D. Wyszyńska
-
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-8 ,,Moja szkoła jest bezpieczna”
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-8
,,Moja szkoła jest bezpieczna”
Cele konkursu:
-
kształtowanie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne oraz koleżanek i kolegów,
-
rozwijanie i rozbudzanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności plastycznych,
-
doskonalenie sprawności manualnej.
Przygotowanie i organizacja konkursu:
-
ogłoszenie konkursu przez akcję plakatową na terenie szkoły,
-
powołanie komisji konkursowej.
Regulamin konkursu:
-
W konkursie biorą udział chętni uczniowie klas 0-8.
-
Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej na podany temat.
-
Prace należy wykonać na kartce nie większej niż A3 (kartka z dużego bloku), podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do biblioteki szkolnej, do dnia 16 października 2020 roku.
-
Technika wykonania prac – dowolna.
-
Każda grupa wiekowa będzie oceniana oddzielnie.
-
Wszystkie prace zostaną ocenione przez komisję, która weźmie pod uwagę: odzwierciedlenie tematyki konkursu, oryginalność i estetykę wykonania pracy.
-
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 października 2020 roku.
-
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.
-
Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej.
-
Prace przechodzą na własność organizatorów.
Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr. 101, poz. 926, z póź. zm.) przez Organizatora Konkursu dla celów związanych z realizacją konkursu oraz na ich opublikowanie na stronie internetowej SP nr 2 w Olsztynku.
Organizatorzy:
D. Flisikowska
A. Krawczyk
D. Wyszyńska
-