W piątek 14 listopada w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy dla klas III „Czy znasz te książki?”. Celem przedsięwzięcia było przybliżanie twórczości znanych pisarzy, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promocja biblioteki. W konkursie uczestniczyło 17 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością trzech książek z kanonu lektur szkolnych: „Drzewo do samego nieba”, „Kapelusz Pani Wrony” i „Wścibscy”. Dzieci pięknie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi. 👏Szybko, samodzielnie rozwiązywały testy potwierdzające znajomość książek. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Zmagania zawodników oceniała komisja w składzie: pani Jola z Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku nauczyciele bibliotekarze. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i otrzymali nagrody za wysiłek i wkład włożony w przygotowanie się do konkursu.👍💪
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a pani Joli za nieocenioną pomoc w organizacji i przebiegu konkursu.😍
Serdecznie gratulujemy!
I miejsce – Jan O. klasa 3a
II miejsce – Hanna J. klasa 3b
III miejsce – Bartosz K. klasa 3c
III miejsce – Mikołaj W. klasa 3c
Wyróżnienie – Filip W. klasa 3a
Wyróżnienie – Michalina P. klasa 3a
Wyróżnienie – Lena Sz. klasa 3b
Wyróżnienie – Hanna J. klasa 3c
Wyróżnienie – Lena M. klasa 3c