ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Terminy i godziny konsultacji z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku
Terminy i godziny konsultacji z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku
Plik:
Konsultacje_nauczycieli_z_rodzicami_(2)_(5).docx
Pamiętamy.
Dziś mija 15. rocznica śmierci Wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II. Pamiętamy.
" Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! "
/Papież Jan Paweł II /
Zasady pracy zdalnej na lekcjach
Zasady pracy zdalnej na lekcjach
WSZYSCY UCZNIOWIE REALIZUJĄ OBOWIAZEK SZKOLNY WYKONUJĄC ZADANIA I UCZESTNICZĄC W LECJACH on – Line
I. W określony dzień wg harmonogramu uczniowie otrzymują na Librusie w wiadomościach informację zawierającą:
- Temat lekcji z sugestią, kiedy należy go zrealizować .
- Informację, gdzie ten temat znaleźć w podręczniku.
- Informację o dodatkowych materiałach w Internecie (dla zainteresowanych).
- Zadania do samodzielnego wykonania z terminem przesyłania odpowiedzi (obowiązkowe dla wszystkich uczniów).
CO Z TYM ROBIĄ UCZNIOWIE?
- Czytają temat w podręczniku. Rozwiązują zadania i przesyłają odpowiedź w formie wiadomości na Librusie lub na pocztę nauczyciela w określonym terminie
- W temacie wiadomości, proszę wpisać (w takiej kolejność i jak podano) imię i nazwisko, klasę, przedmiot, i temat lekcji; np. Jan Kowalski, 5c, biologia, Pęd. Budowa i funkcje łodygi.
- Uczniowie uczestniczą w lekcjach on – Line wg planu (poniżej).
II. Zasady oceniania.
KAŻDY UCZEŃ MA OBOWIĄZEK ODESŁAĆ PRACĘ DOMOWĄ W WYZNACZONYM TERMINIE!
- Oceny będą wystawiane za treść wykonanych prac lub systematyczność ich odsyłania np. za trzy odesłane prace domowe ocena bdb (5),
- Za nieodesłanie pracy uczeń otrzymuje „Brak zadania” (dwa razy brak zadania bz = ocena niedostateczna (1) za brak systematyczności),
- Oceny podczas lekcji on-line za odpowiedź ustną + możliwa będzie ocena za aktywność i zaangażowanie
3. Wszelkie zapytania do nauczyciela proszę wysyłać przez Librusa. Nauczyciel jest też dostępny ……. podanie informacji kiedy, w jakich godzinach i przez jaki komunikator
HARMONOGRAM PRZEKAZYWANIA ZADAŃ
Poniedziałek: język polski, matematyka, plastyka
Wtorek: biologia, przyroda, fizyka, muzyka
Środa: geografia, chemia, religia, etyka
Czwartek: języki obce, technika, edukacja dla bezpieczeństwa, informatyka ( zadania mogą być ograniczone do szkolenia uczniów systemu MS Office 365 oraz pomocy doraźnej przy korzystaniu z komunikatorów lub instalacji i korzystaniu z aplikacji potrzebnych podczas nauki zdalnej)
Piątek: historia, wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne
LEKCJE ON – LINE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ TYLKO W OKREŚLONYCH PASMACH DLA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMÓW
– lekcja trwa maksymalnie 30 min
- Nauczyciel innego przedmiotu może prowadzić lekcje on – Line po wcześniejszym zapisaniu w terminarzu, zaproszeniu wszystkich uczniów i tylko w wyznaczonym paśmie.
Ciekawe i przydatne strony internetowe dla uczniów
Zachęcamy do korzystania z poniższych stron internetowych, na których znajduje się wiele szkolnych lektur i innych książek przydatnych do zdalnej nauki:
Lektury.gov.pl - to portal internetowy, na którym dostępna jest większość lektur szkolnych. Znajdują się tu lektury zarówno przeznaczone dla szkoły podstawowej, jak i dla szkół ponadpodstawowych. Użytkownik może przeczytać lekturę na komputerze, na smartfonie albo na czytniku. Największą zaletą serwisu jest to, że wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta i logowania.
wolnelektury.pl - darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).
polona.pl - POLONA to najnowocześniejsza biblioteka cyfrowa w Polsce. Zbiory biblioteki to: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, rysunki oraz publikacje popularne, książki dla dzieci, książki kucharskie, poradniki. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe. Cyfrowa biblioteka wyposażona jest w zaawansowane wyszukiwanie oraz filtry do przeglądania zbiorów.
ninateka.pl - NINATEKA to ponad pięć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie, wszędzie tam, gdzie jest Internet.
Nauczyciele bibliotekarze
Ważne informacje !
Ważne informacje !
Modlitwa
Kondolencje
Zarządzenie nr 10 w sprawie kształcenia zdalnego
Zarządzenie nr 10/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynk-z dnia 25 marca 2020 rw sprawie organizacji zajęć w Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w roku szkolnym 2019/2020.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządzam, co następuje:
§ 1
Zobowiązuję wszystkich nauczycieli od dnia 25 marca 2020 do 10 kwietnia 2020 r. lub do odwołania stanu zagrożenia tj. do czasu powrotu uczniów do szkoły, do zmiany sposobu i form kształcenia poprzez organizację zajęć edukacyjnych, z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość.
§ 2
W okresie wymienionym w § 1, zobowiązuję wszystkich nauczycieli do zdalnej realizacji programów nauczania za pomocą metod i technik kształcenia na odległość, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (komputer, telewizor, telefon, inne komunikatory) oraz uwzględnieniem zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z w/w urządzeń. Nauczyciele mogą korzystać z całego sprzętu elektronicznego dostępnego w szkole lub mogą go wypożyczyć na rzecz pracy w domu.
§ 3
Zobowiązuję wszystkich nauczycieli do odebrania loginów przesłanych przez szkołę do platformy epodręczniki.pl, natomiast wychowawców zobowiązuje się do odebrania loginów dla uczniów swojego oddziału (również przesłanych przez szkołę) i przekazanie ich uczniom do zalogowania się i wykorzystywania podczas nauki zdalnej.
§ 4
Zajęcia z wykorzystaniem metod oraz technik kształcenia na odległość mogą być prowadzone
w grupach lub indywidualnie. Na zajęciach prowadzonych zdalnie nauczyciele nie wpisują obecności uczniów w dziennikach lekcyjnych.
§ 5
Dla zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa w okresie kształcenia zdalnego, wychowawcy zbierają od rodziców uczniów (przez Librusa) zgody na udział ich dzieci w zajęciach online, prowadzonych za pomocą komunikatorów społecznościowych i programów do prowadzenia w/w zajęć, w godzinach wyznaczonych przez nauczyciela prowadzącego. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za korzystanie z komunikatorów poza zajęciami z nauczycielem.
§ 6
Podczas zajęć online nauczyciele winni poinformować uczniów, że nagrywanie zajęć przez ucznia wymaga zgody nauczyciela oraz innych uczniów współuczestniczących w zajęciach. Niedopuszczalne jest rozpowszechnianie takiego nagrania na portalach społecznościowych, czy też przesyłanie za pomocą różnych komunikatorów, nawet jeśli uczeń otrzymał zgodę na nagranie. Takie zachowanie naruszałoby dobra osobiste uczestników zajęć i jest prawnie zabronione.
§ 7
Zdalna edukacja realizowana na zajęciach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 powinna spełniać następujące przesłanki:
a) zajęcia są udokumentowane na niżej określonych przez dyrektora szkoły zasadach, zgodnie § 1 pkt 7 rozporządzeniamEN z dnia 20 marca 2020r.:
- przekazanie zadań uczniom i rodzicom lub prac do wykonania przez Librusa w wiadomościach, zgodnie z ustalonym harmonogramem,
- zajęcia z uczniami prowadzone online, wpisywane w Librusie, w terminarzu klasy.
b) nauczyciel zapewnia uczniom, a w przypadku uczniów klas I-III oraz dzieci oddziału przedszkolnego - ich rodzicom, źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć w formie elektronicznej,
c) każdy uczeń, a w przypadku uczniów klas I-III oraz dzieci oddziału przedszkolnego - każdy rodzic posiada możliwość konsultacji z nauczycielem,
d) nauczyciel przekazuje każdemu uczniowi lub rodzicom informację o formie i terminach konsultacji, o których mowa w lit. c,
e) nauczyciel dokonuje weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów przez bieżącą kontrolę postępów w nauce, w tym również dokonuje informowania uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskiwanych przez niego ocenach,
f) w przypadku nauczyciela posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej zatrudnionego dodatkowo w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego oraz współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym - nauczyciel współpracuje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia z uczniem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
g) nauczyciel udziela wsparcia dzieciom objętym pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w szczególności w drodze telefonicznej - w przypadku nauczycieli, którzy prowadzą tego typu zajęcia,
§ 8
Nauczyciele zobowiązani są do zapoznania się z Poradnikiem dla szkół – Kształcenie na odległość, zamieszczonym na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym polecane są publiczne portale edukacyjne, m. in. www.epodreczniki.pl, www.cke.gov.pl, www.ore.edu.pl, www.gov.pl/zdalnelekcje oraz wskazane i omówione różne narzędzia do pracy zdalnej.
§ 9
Nauczyciele weryfikują dotychczas stosowany program nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. Uwzględniają przy tym m. in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu oraz możliwości psychofizyczne ucznia.
§ 10
W okresie od 25 do 27 marca obowiązuje zmieniony plan zajęć edukacyjnych, zaś od 30 marca do 10 kwietnia lub do odwołania obowiązuje harmonogram pracy ustalony przez dyrektora wspólnie z nauczycielami.
§11
Pracę uczniów koordynuje wychowawca danego oddziału, zgodnie z ustalonym zakresem pracy uwzględniającym specyfikę kształcenia na odległość.
§ 12
Nauczyciele i specjaliści, realizując naukę na odległość z uczniami posiadającymi orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, zobowiązani są do dostosowania sposobów i metod pracy do możliwości tych uczniów, zgodnie z opracowanym dla ucznia IPETEM.
§ 13
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r., w okresie prowadzenia edukacji zdalnej możliwe jest ocenianie i klasyfikowanie uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. lub do odwołania.
§ 14
Podczas kształcenia zdalnego nauczyciele monitorują, sprawdzają oraz oceniają wiedzę ucznia i postępy w nauce w sposób adekwatny do danego przedmiotu oraz możliwości ucznia, ze szczególnym uwzględnieniem jego zaangażowania.
§ 15
W przypadku oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III nauczyciel ma obowiązek poinformować rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
§ 16
Pedagodzy i psycholog szkolni prowadzą porady i konsultacje online, związane ze zgłaszanymi przez rodziców i uczniów problemami. Podają do wiadomości rodziców i uczniów kiedy udzielają porad.
§ 17
Logopedzi, terapeuci pedagogiczni powinni przygotować i przekazać rodzicom ćwiczenia doskonalące i utrwalające nabyte umiejętności oraz dokładne instrukcje, jak te ćwiczenia wykonywać, by osiągnąć założony cel. Mogą też przesyłać filmiki instruktażowe rodzicom.
§ 18
Wszyscy nauczyciele wyznaczają termin na indywidualne konsultacje telefoniczne z rodzicami lub uczniami (dni, godziny) i podają informacje rodzicom i uczniom przez Librusa.
§19
Wykonanie zarządzenia powierza się nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku.
§ 20
- Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku oraz w dzienniku elektronicznym.
- Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020 r.
Beata Bukowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku
Plik Zarządzenia :
zarzadzenie_nr_10_w_sprawie_ksztalcenia_zdalnego.docx
Pomoc psychologa szkolnego
Pomimo trudnej sytuacji informuję, że cały czas możliwe jest korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Rowiązania cyfrowe bardzo nam sprzyjają, możemy kontaktować się przez Librusa, skayp'a czy inne aplikacje, jak również telefonicznie pod numerem: 509 621 599.
Zapraszamy do kontaktu! Psycholog szkolny !
#zostańwdomu
Dziękujemy!
Na czas epidemii szkoły organizują naukę w formach zdalnych. NIestety okazało się, że nie wszyscy uczniowie mogą korzystać z tej możliwości z powodu braku komputera. Wystąpiliśmy więc z prośbą o pomoc dla jednej z potrzebujących rodzin i ... udało się ! Na apel zareagowali członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Olsztyn przekazując już dziś zestaw komputerowy! Serdecznie dziękujemy !
Szanowni Rodzice
Szanowni Rodzice
Wszyscy przeżywamy trudny czas koniecznej izolacji i wynikające stąd ograniczenia wielu przyjemnych działań. Dlatego proszę Państwa o wyrozumiałość i niepoddawanie się dodatkowemu stresowi, jaki prawdopodobnie niesie ze sobą konieczność pomocy Waszym dzieciom w zakresie nauczania.
Nauczanie jest zadaniem nauczycieli, którzy są zmuszeni do wykonywania jej w innej formie niż dotychczas. Natomiast zadaniem rodziców jest obecnie stwarzanie warunków do nauki w domu oraz wspieranie i motywowanie do systematycznej pracy poza szkołą.
Wobec powyższego bardzo proszę o wsparcie dziecka w organizacji warunków i czasu tak, by mogło wykonać samodzielnie! powierzane zadania. Proszę o zachęcenie, by dziecko podjęło trud i bez żadnej pomocy ze strony rodziców zaczęło myśleć po swojemu oraz podjęło próbę wykonania zadania.
Ucieszy nas fakt, gdy dziecko wykona zadanie perfekcyjnie albo chociaż prawidłowo. Jednak proszę się nie obawiać, jeśli dziecko wykona je źle lub z wieloma błędami. O to właśnie chodzi. Nauczyciele nie chcą oceniać pracy rodziców i wykonanych przez Nich zadań. Nauczyciele chcą widzieć pracę ucznia, śledzić jego rozwój, dać szansę na samodzielne odkrywanie swoich braków oraz radość z odkrywanej wiedzy i możliwości jej stosowania.
Dlatego proszę raz jeszcze: nie Pracujcie za Wasze dzieci! - w ten sposób uczymy je wygodnictwa, nieuczciwości i nieodpowiedzialności za swoje życie. Uwierzcie w Wasze dzieci, że samodzielnie potrafią wykonać bardzo wiele.
Proszę jedynie o pomoc w organizowaniu zdalnej pracy dzieci i wykorzystaniu wszelkich możliwych „zachęcaczy”, by uczniowie podejmowali tę pracę.
W miarę potrzeb, na bieżąco będziemy informować Państwa o wszelkich zmianach, działaniach, itp.
Serdecznie Państwa pozdrawiam, życzę dużo sił i zdrowia B.Bukowska
Rekrutacja 2020/2021
Drodzy Rodzice,
w związku z rekrutacją do klas I w roku szkolnym 2020/2021 oraz obecną sytuacją epidemiologiczną w celu ograniczenia kontaktów ze szkołą
i pracownikami
w przedsionku szkoły wystawiona została skrzynia, do której można wrzucać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I lub oddziału przedszkolnego. Bardzo prosimy o zaopatrzenie się we własny długopis.
Jednocześnie przypominamy, że termin rekrutacji upłynął 16.03.2020 r. Rodziców dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, którzy nie złożyli jeszcze wniosków proszeni są o jak najszybsze zapisanie dziecka do szkoły.
Do 03.04.2020 r. rodzice zobowiązani są złożyć oświadczenie woli przyjęcia dziecka do klasy I. Oświadczenie będzie dostępne na stronie internetowej oraz w formie papierowej w szkole w w/w pomieszczeniu.
Wnioski oraz oświadczenie woli przyjęcia można składać także drogą elektroniczną na adres szkola.podstawowa@olsztynek.pl w formie skanów bądź fotografii dokumentów. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w formie papierowej.
Informacja dla Rodziców
Szanowni Rodzice
Szkoła będzie zamknięta dla uczniów w dniach od 16. 03. do 25.03. 2020 ( środa). Nie będą się odbywały żadne zajęcia. Nie będzie działał gabinet dentystyczny. W szkole będą prowadzone prace dezynfekujące. Przed nami wszystkimi trudny czas z odpowiedzialności. Przerwa w nauce w szkole nie jest czasem ferii czy wakacji dla uczniów. Jest to czas odizolowania się od każdego, kto w tak dużym zbiorowisku ludzkim może stanowić potencjalne zagrożenie zarażenia koronawirusem. Kwarantanna ma sens tylko wtedy gdy wszyscy podporządkują się pewnym zasadom i ograniczeniom. Dlatego kieruję do Państwa ogromną prośbę by zadbać o to Wasze dzieci pozostawały w domach i nie spotykały się nawet w niewielkich grupach !!! Jest niezwykle ważne to byśmy wszyscy przestrzegali znane już zasady higieny ale przede wszystkim ograniczyli do minimum ( lub wykluczyli w ogóle) bezpośrednie spotkania ze znajomymi czy też rodziną. Nie pozwalajcie Państwo na jakiekolwiek nawet najmniejsze spotkania w domach, na ulicach czy w innych lubianych przez Wasze dzieci miejscach. Każda grupa osób stanowi zagrożenie nie tylko dla Waszych dzieci ale przede wszystkim dla Waszych rodziców, babć i dziadków.
Bardzo proszę zmobilizować swoje dzieci do nadrobienia, uzupełnienia wszystkich zaległości szkolnych oraz wykonywania prac zleconych przez nauczycieli. Nauczyciele będą do uczniów pisać przez dziennik elektroniczny proponując im pracę w domu. Wierzę, że Państwo dopilnujecie by dzieci wykonały wszystkie polecone zadnia tak by po zakończeniu kwarantanny wrócić do normalnej pracy. Telewizja Polska na kilku swoich kanałach ma ciekawe propozycje propagujące wiedzę i znajomość lektur - warto zobaczyć.
Szczególnie Proszę zachęcić do intensywnej pracy uczniów klas ósmych. Przed egzaminem proszę Państwa pomóżcie Waszym dzieciom rozsądnie zaplanować czas i poświęcić go na samodzielną pracę, uzupełnienie braków, utrwalenie tego co już wiedzą.
Wszystkie zmiany i nowe informacje o działaniach szkoły będą Państwu przekazywane przez dziennik elektroniczny i na stronie szkoły.
Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i rozsądnego przeżywania tego czasu odosobnienia.
Beata Bukowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku
Informacja dla Uczniów
Moi drodzy Uczniowie,
przed nami wszystkimi trudny czas z odpowiedzialności. Przerwa w nauce w szkole nie jest czasem ferii czy wakacji. Jest to czas odizolowania się od każdego, kto w tak dużym zbiorowisku ludzkim może stanowić potencjalne zagrożenie zarażenia koronawirusem. Kwarantanna ma sens tylko wtedy gdy wszyscy podporządkują się pewnym zasadom i ograniczeniom. Jest niezwykle ważne to byśmy przestrzegali znane już zasady higieny ale przede wszystkim ograniczyli do minimum ( lub wykluczyli w ogóle) bezpośrednie spotkania z kolegami czy też rodziną. Nie spotykajcie się w domach, na ulicach czy w innych lubianych przez Was miejscach. Każda grupa osób stanowi zagrożenie nie tylko dla Was ale przede wszystkim dla Waszych rodziców, babć i dziadków.
Nauczyciele będą do Was pisać przez dziennik elektroniczny proponując Wam pracę w domu. Wierzę, że wykażecie się mądrością i wykonacie wszystkie polecone zadnia tak by po zakończeniu kwarantanny wrócić do normalnej pracy. Telewizja Polska na kilku swoich kanałach ma ciekawe propozycje propagujące wiedzę i znajomość lektur - warto zobaczyć.
Szczególnie zachęcam do intensywnej pracy uczniów klas ósmych. Przed egzaminem proszę Was o rozsądne zaplanowanie swojego czasu i poświęcenie go na samodzielną pracę, uzupełnienie braków, utrwalenie tego co już wiecie.
Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i rozsądnego przeżywania tego czasu odosobnienia. Do zobaczenia po 25.03.2020.
Beata Bukowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku
Informacja dla rodziców!
Informujemy, że w dniach od 12 do 13 marca 2020 r.
odbędą się wyłącznie zajęcia opiekuńcze.
W dniach od 16 do 25 marca 2020 r.
szkoła wraz z oddziałem przedszkolnym zostanie zamknięta.
Sprawy administracyjne w dniach
od 16 do 25 marca 2020 r.
będzie można załatwić w godzinach 7:00 - 15:00.
Prosimy o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum. Prosimy o kontakt telefoniczny
89519 23 75 lub kontakt e-mailowy: szkola.podstawowa@olsztynek.pl
oddział przedszkolny - Warsztaty w Bibliotece Miejskiej
W dniu 6. 03. 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Olsztynku. Tego dnia przedszkolaczki brały udział w warsztatach ekologicznych. Na początku odbyła się pogadanka na temat „Ekologii w naszym życiu”, następnie dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai i wysłuchały bajki „Przygody pingwina Pingo: Nieznośne śmieci w oceanach”. Następnie pod okiem pań z biblioteki p. Grażynki i p. Joli wykonały papierowe pingwinki. Każde dziecko swojego pingwinka zabrało do domu. Miłej zabawy.
Wycieczka do Olsztyńskiego Planetarium dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I b
W dniu 4. 03. 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z kl. I b odbyły wycieczkę do Olsztyńskiego Planetarium. Na początku dzieci zwiedziły wystawę znajdującą się w holu planetarium. Następnie udaliśmy się do sali, w której wspólnie obejrzeliśmy seans pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Podczas projekcji dowiedzieliśmy się o ciekawych zjawiskach astronomicznych, dowiedzieliśmy się jak powstaje kalendarz i jak przebiega historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Na pytania: Co dzieje się na niebie? Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? W jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi? Na te i inne nurtujące nas pytania w prosty i zabawny sposób opowiedział nam kojot. Dziękujemy rodzicom p. Ani oraz p. Kasi za pomoc podczas naszego wyjazdu.
Jolanta Wieczorek oraz Elżbieta Jatczak - Andrzejewska
oddział przedszkolny - Dzień kobiet
„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek …” – tak śpiewali chłopcy swoim koleżankom z oddziału przedszkolnego. Oprócz śpiewu chłopcy podarowali dziewczynkom drobne upominki. Trzeba przyznać, że spisali się wzorowo. Serdecznie za to im dziękujemy.
Sukces naszej uczennicy
Uczennica klasy 6a Julia Słodownik zdobyła 3 miejsce🥉 w VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Żuławy Dance Project 2020 w Elblągu w kategorii solo💃💃Gratulujemy!👏🎉Julia od kilku lat wkłada całe serce ❤i bardzo ciężko pracuje na swój sukces.