• Stypendium św. Mikołaja

• Rok szkolny 2021/2022

239 stypendystów, a wśród nich 2 naszych uczniów😍 Serdecznie gratulujemy !!!!👍

Stypendium św. Mikołaja

Dzięki hojności Stowarzyszenia Aktywna Gmina Olsztynek będziemy mogli przyznać 2 stypendia uzdolnionym uczniom z rodzin  o niskich dochodach.

Rusza nabór wniosków do programu stypendialnego stypendia świętego Mikołaja.

Stypendium świętego Mikołaja dedykowane jest zdolny, zaangażowanym uczniom z niezamożnych rodzin. Ma pomóc im rozwijać pasje i talenty.
          O stypendium mogą ubiegać się uczniowie kl. V-VIII szkoły podstawowej.

Rok szkolny 2020/2021

UWAGA KONNKURS

Kartka dla Świętego Mikołaja - adwentowy konkurs na kartkę świąteczną.

Zosia, Kornelia i Krzysiu otrzymali stypendium św. Mikołaja w ramach ogólnopolskiego programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja. Gratulujemy serdecznie, niech otrzymane wsparcie przyczyni się do Waszego rozwoju.

Wiadomość dnia!🙂 Dwoje uczniów otrzymało komputery w ramach akcji „Komputery od świętego Mikołaja”💻🎅

NOWY REGULAMIN przyznawania i realizacji stypendiów w programie Stypendia św. Mikołaja Fundacji Świętego Mikołaja znajduje się na stronie szkoły, w zakładce „Sukcesy szkoły”.

FUNDACJA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ 21/03-21.06.2020

DOŁĄCZ DO AKCJI I WSPIERAJ UCZNIÓW Z NIEZAMOŻNYCH RODZIN!

Dążymy do tego, aby w naszej szkole trudna sytuacja finansowa uczniów nie stanęła na przeszkodzie w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Dlatego przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu stypendialnego Stypendia św. Mikołaja.Stypendia św. Mikołaja przyznajemy od 2018 roku. Od tego czasu udało nam się przyznać już 6 stypendiów.

Stypendia dedykowane są uczniom zdolnym, zaangażowanym społecznie pochodzącym z rodzin o niewysokich dochodach. Wspólnie możemy pomóc rozwinąć im skrzydła!Kryteria przyznania stypendium:

• miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 1500 zł

• średnia ocen z roku poprzedzającego przyznanie stypendium jest nie niższa niż 4,4 w szkole podstawowej i 4,0 w szkole średniej

• zaangażowanie społeczne i osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne

• oraz aktywność społeczno-kulturalna.Stypendia są przyznawane na podstawie regulaminu przez szkolną komisję stypendialną.

Do wsparcia programu Stypendia św. Mikołaja przekonuje nestor polskiego aktorstwa Franciszek Pieczka, który od lat wspiera: „…Nie trzeba fundować całego stypendium, ale gdyby tak skrzyknęło się parę osób to wtedy grosz do grosza i uzbiera się spora sumka. Z całego serca popieram program Stypendia św. Mikołaja!...”

Fundacja Świętego Mikołaja nie zawiesza działań w tych trudnych dniach. Stypendia wypłacane są uczniom w normalnym trybie, a my aktywnie gromadzimy pieniądze, aby móc przyznać stypendia potrzebującym uczniom we wrześniu.

Dlatego tak jak w poprzednich latach przystępujemy do kolejnej akcji Wiosną Stypendia Rosną.Akcja potrwa całą wiosnę kalendarzową - od 21 marca do 21 czerwca. W tym czasie Fundacja podwoi każdą złotówkę, którą szkoła zbierze na swoim subkoncie.

Będziemy wdzięczni za każdą darowiznę na stypendia w naszej szkole. (100% przekazanej kwoty zostanie przekazane potrzebującemu uczniowi)

Nr szkolnego subkonta96 1090 0004 9149 0000 0000 0493Dane odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja, ul. Przesmyckiego 40,05-500 Piaseczno

Tytułem: Stypendia w szkole - Szkoła Podstawowa nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku

Katarzyna Hacia - szkolny koordynator stypendium

Więcej informacji o programie stypendialnym na stronie Fundacji Świętego Mikołaja, która zarządza programem: www.mikolaj.org.pl/stypendia-sw-mikolaja/

Szkoła w programie Stypendia św. Mikołaja

Miło nam poinformować, że od września  2019 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku kontynuuje ogólnopolski program STYPENDIA ŚW. MIKOŁAJA.

W roku szkolnym 2018/2019 dwie uczennice naszej szkoły korzystały przez cały rok szkolny z w/w stypendium w wysokości  200 zł miesięcznie.

Celem programu jest wsparcie w rozwoju uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, osiągających dobre wyniki w nauce, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym i którzy swoją postawą i działaniami promują aktywność na rzecz szeroko pojętego społeczeństwa lokalnego.

Profil naszej szkoły znajduje się na stronie  Fundacji Świętego Mikołaja wraz z podanym numerem subkonta, utworzonego w celu pozyskiwania funduszy na stypendia dla naszych uzdolnionych i zaangażowanych społecznie uczniów.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny, a wraz z nim przekażemy stypendia uzdolnionym dzieciom z rodzin o niewysokich dochodach, ze środków pozyskiwanych przez cały ubiegły rok. Ponadto kwota może się powiększyć o dodatkowe fundusze zebrane we wrześniu wraz z ogłoszoną przez fundację akcją

NA DOBRY POCZĄTEK!
          Akcja odbędzie się 1 - 19 września 2019 r. W jej ramach do każdych 500 zł wpłaconych w tym czasie na stypendialne subkonto szkoły, Fundacja dopłaci drugie 500 zł. Całość zgromadzonych środków szkoła może przeznaczyć na stypendia jeszcze w roku szkolnym 2019/2020.

Numer subkonta Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku

Odbiorca:

Fundacja Świętego Mikołaja,
          ul.Przesmyckiego 40,
          05-500 Piaseczno

Katarzyna Hacia

koordynator programu na terenie szkoły