• Czekamy

• 01.09.2023
          • My już zwarci i gotowi na spotkanie z Wami!

Widzimy się w poniedziałek.

• UWAGA !

• 14.07.2023
          • INFORMACJA DLA WSZYTKICH DOJEŻDZAJĄCYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

OD 1 WRZEŚNIA GMINA ZMIENIA SPOSÓB DOWOŻENIA UCZNIÓW DO SZKOŁY.

BĘDZIE OBOWIĄZYWAĆ KOMUNIKACJA MIEJSKA, NA KTÓRĄ GMINA ZAKUPI DOJEŻDZAJĄCYM DO TEJ PORY UCZNIOM BILETY DO SZKOŁY I Z POWROTEM.

W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ ORGANIZACJI DOWOŻENIA UCZNIÓW PROSZĘ O WYPEŁNIENIE OŚWIADCZENIA I DOSTARCZENIE  DO DNIA 14.08.2023 r.

Dokumenty NALEŻY  dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły lub drogą mailową na adres: sp2@olsztynek.pl.

BRAK OŚWIADCZENIA SPOWODUJE BRAK BILETU MIESIECZNEGO I UNIEMOŻLIWI PRZYJAZD UCZNIA DO SZKOŁY.

Załączniki z oświadczeniem poniżej

Oswiadczenie___RODO_bilety_miesieczne%281%29.doc

• 26.06.2023
          • To był pracowity i niezwykły rok! Zaczęliśmy "Iść w stronę słońca", próbując odnaleźć na nowo sens edukacji. Nauczyliśmy się doceniać KAŻDEGO ucznia, ciesząc się oczywiście spektakularnymi sukcesami, ale i tymi najmniejszymi. Dowodem, że jesteśmy "nowi-lepsi" były m.in. piosenka zaśpiewana przez grono pedagogiczne uczniom na apelu kończącym rok szkolny i "głaski", które usłyszało każde bez wyjątku dziecko z ust swojego wychowawcy. Bardziej kreatywni podarowali swoim uczniom spersonalizowane zakładki do książek, przypinki czy indywidualne listy.

• Nowinki z biblioteki

• 21.06.2023
          • Podsumowanie czytelnictwa za rok szkolny 2022/2023

Przedstawiamy wyniki czytelnictwa za rok szkolny 2022/23. W ciągu roku jeden uczeń przeczytał średnio 17 książek. W znacznym stopniu do tak ładnych wyników przyczyniły się dzieci z klas młodszych, które są stałymi gośćmi naszej biblioteki. Jest nam niezmiernie miło z tego powodu. Dla 47 najlepszych czytelników przygotowano nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.

Wkrótce wakacje. Życzymy miłego wypoczynku i zapraszamy po książki na wakacyjne czytanie.

Stan czytelnictwa – zestawienie roczne

• Wycieczka do Paryża

• 15.06.2023
          • „Świat jest jak księga, kto nie podróżuje czyta tylko jedną stronę”- św. Augustyn

W tym roku szkolnym urzeczywistniły się marzenia podróżnicze wielu uczniów naszej szkoły, ponieważ mieli oni możliwość uczestniczyć w wycieczce do Włoch i Francji.

Wycieczka szkolna do Francji odbywała się w dniach 8 - 13 czerwca br. Po przyjeździe do stolicy Francji, rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta w formie spaceru. Zaczęliśmy od Bazyliki Sacre-Coeur do Placu Tertre
            i dalej przez obszar dzielnicy Montmartre do Placu Pigalle. Spacerując po części Alei Pól Elizejskich podziwialiśmy Łuk Tryumfalny. W kolejnych dniach zwiedziliśmy położony na przedmieściach Paryża Pałac Wersalski oraz dawny pałac królewski w Paryżu- Luwr, który obecnie jest jednym z największych na świecie muzeów sztuki. Przewędrowaliśmy wiele zabytkowych ulic i placów, takich jak Plac Vendome, Plac Zgody (Concorde), Pola Marsowe i poznaliśmy historię tychże miejsc. Podziwialiśmy panoramę miasta z II poziomu Wieży Eiffla oraz ze statku. Podczas rejsu po rzece Sekwanie obejrzeliśmy remontowaną obecnie Katedrę Notre- Dame.
                            Wspólny wyjazd uczniów klas IV – VIII stał się doskonałą okazją do integracji, wielu rozmów i nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Zapewne to nie ostatnia wspólna podróż naszych uczniów, bo jak mówi przysłowie chińskie: „Lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy”.

• THE BIG CHALLENGE 2023

• 11.06.2023
          • Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na tegoroczne wyniki naszych uczniów w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego The Big Challenge. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 26 uczniów z naszej szkoły, 1 222 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego (38 szkół), 23 921 uczniów z całej Polski (691 szkół) oraz 438 981 uczniów z Europy (5 188 szkół z Niemiec, Francji, Polski, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Beneluxu).

Nasi uczniowie wystartowali na 4 poziomach konkursu. Maksymalna liczba punktów na każdym poziomie wynosiła 350 punktów. Jeden uczeń z naszej szkoły po raz trzeci z rzędu przekroczył barierę 300 punktów.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli dwaj uczniowie. Antoni K. (level 4 – 311,25 pkt) co pozwoliło mu zająć 13 miejsce w województwie i 235 w kraju. Natomiast David J. uzyskał 295,00 pkt (level 2) co uplasowało go na 6 miejscu w regionie i 212 w kraju. Wysokie miejsca zajęli także: na poziomie 1 – Amelia S. z wynikiem 280,00 pkt (19 miejsce w regionie i 774 w kraju) oraz oraz Jakub D. i Adam P. z wynikiem 276,25 pkt (23 miejsce w regionie i 866 w kraju) oraz na poziomie 2 Aleksander Z. z wynikiem 278,00 pkt (25 miejsce w regionie i 605 w kraju).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

koordynator konkursu

n-l języka angielskiego

• 02.06.2023
          • Kolorowo i radośnie witaliśmy wczoraj uczniów naszej szkoły. Wspanile rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka.

Środa 01.05.2024