• Pamiętamy

• 11.04.2024
          • 10 kwietnia odbył się krótki apel, na którym uczciliśmy pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

• Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3

• 09.04.2024
          • Dnia 05.04.2024 r. odbył się konkurs recytatorski „Wiersze dla dzieci” zorganizowany przez panie Annę Duda i Anitę Trochim-Wiśniewską. Do artystycznych zmagań przystąpiło 13 uczniów z klas 1-3, wyłonionych wcześniej podczas eliminacji klasowych.

Konkurs przebiegał w serdecznej, miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową ufundowaną przez radę rodziców.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy. Życząc dalszych sukcesów i rozwijania talentów zapraszamy już za rok.

Anna Duda

• Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców klas IV - VIII

• 04.04.2024
          • Dzisiaj odbyło się podsumowanie Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców klas 4 - 8 Celem turnieju było promowanie piłki nożnej wśród dzieci, zasad fair play, wychowanie poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia. Młodzi piłkarze i piłkarki w sportowej atmosferze rywalizowali o każdy punkt wykorzystując swoje dotychczasowe umiejętności.

Klasyfikacja końcowa:

Klasy 4-6 dziewczęta:

I miejsce 🥇- klasa 5A

II miejsce🥈 - klasa 6A

III miejsce🥉 - klasa 4B

Klasy 4-6 chłopcy:

I miejsce 🥇- klasa 6B

II miejsce🥈 - klasa 4A

III miejsce 🥉- klasa 5A

Klasy 7-8 dziewczęta:

I miejsce 🥇- klasa 8A

II miejsce 🥈- klasa 7B

III miejsce 🥉- klasa 7A

Klasy 7-8 chłopcy:

I miejsce🥇 - klasa 8B

II miejsce 🥈- klasa 7A

III miejsce 🥉- klasa 8A

Najlepsza zawodniczka turnieju: Maja F.- klasa 5A👏

Najlepszy zawodnik turnieju: Filip F. - klasa 6B

Medale, statuetki i dyplomy ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnych występów.

• Wielkanocne warsztaty czytelniczo-plastyczne w bibliotece

• 27.03.2024
          • Przed Świętami Wielkanocnymi biblioteka zorganizowała dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III zajęcia czytelniczo-plastyczne. Dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez nauczyciela i wykonały ozdoby świąteczne z papieru.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłe spotkania i życzymy wesołych świąt.

• Narada Dyrektorów

• 26.03.2024
          • Dzisiaj gościmy dyrektorów szkół i placówek z powiatu olsztyńskiego. Organizatorem narady jest Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

• Spotkania z łaciną

• 18.03.2024
          • Zapraszamy na kolejne, szóste spotkanie z łaciną.

Sentencje łacińskie o zdrowiu:

Bona diagnosis, bona curati – Dobra diagnoza, dobre leczenie.

Cura, ut valeas – Bądź zdrów.

Medice, cura te ipsum – Lekarzu, lecz się sam.

Medicus curat, natura sanat – Lekarz leczy, natura uzdrawia.

Mens sana in corpore sano – W zdrowym ciele zdrowy duch.

Nihil pretiosius quam valetudo – Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie.

Optimum medicamentum quies est – Najlepszym lekarstwem jest spokój.

Praesente medico nihil nocet – W obecności lekarza nic nie szkodzi.

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki

Źródło: godzinazlacina.wordpress.com

Źródło: pl.wikibooks.org/wiki

Spotkania z łaciną - Obrazek 1

• 03.03.2024
          • Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego dla klas 1-8

„Ilustracja do ulubionej lektury szkolnej”

Dnia 29 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu dla klas 1-8 „Ilustracja do ulubionej lektury szkolnej”. Wzięło w nim udział dwudziestu trzech uczniów. Wszyscy uczestnicy wykonali przepiękne prace, zgodne z tematem, które można podziwiać na wystawie w bibliotece. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku i organizatorzy.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Przyznane miejsca:

• wyróżnienie – Amelia Ł. kl. 4a
          • Gala "Football3"

• 19.02.2024
          • Dzisiaj Pani Dyrektor z nauczycielami podsumowali kolejny rok pracy metodą football3.

⚽️Dziękujemy serdecznie za zaproszenie

#trenujbyciedobrym #PolskiZwiązekPiłkiNożnej #adidas

• Żegnamy naszych pracowników.

• 16.02.2024
          • Po wielu latach pracy panie Marzena Stefanowicz, Danuta Graboś oraz  Danuta Barć będą mogły cieszyć się cudownym czasem odpoczynku.

Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Paniom dużo zdrowia i radości każdego dnia.

• Gratulujemy!

• 16.02.2024
          • Stypendia naukowe za wytężoną pracę! GratulujemyCieszymy się z Waszych wyników. Jesteście CWJN!

• Podsumowanie I semestru

• 16.02.2024
          • We wtorek, 13 lutego, pani dyrektor Beata Bukowska oraz wychowawcy klas podziękowali uczniom za ich trud i pracę w pierwszym śródroczu. Doceniamy każdego Ucznia

Jesteście CUDOWNI, WSPANIALI, JEDYNI, NAJLEPSI!

Czwartek 18.04.2024